yapay zeka programları

  0
  gaddarus 6.1.2024 20:31
  arkadaşlar bildiğiniz üzere son dönemde yapay zeka programları arttı ve bir çok sektöre ayrıldı. video, fotoğraf, müzik, slayt, hikaye, programlama, vb. bir çok alanda geliştirildiler geliştirmeleri de devam etmekte ve her geçen gün yenileri çıkmakta. bu başlığı güncel tutacak şekilde yeni keşfettiğiniz ve faydalı bulduğunuz yapay zekaları eklemeniz ben bir kaçı ile başlıyorum ve keşfettikçe ekleme yapacağım;

  - chatgpt
  chatgpt, openaı tarafından geliştirilen ve diyalog konusunda uzmanlaşmış bir yapay zeka sohbet robotudur. bu chatbot, denetimli ve takviyeli öğrenme teknikleriyle ince ayar yapılmış büyük bir dil modeline dayanır.

  - leonardo aı
  odak noktası görsel üretimi olan, popüler yapay zekâ araçlarından birisi leonardo aı olarak karşımıza çıkıyor. özellikle oyun varlıkları, karakter ve konsept çizimleri için leonardo aı uygulamasını tercih edebilirsiniz. ayrıca websitesi arayüzü oluşturma gibi çeşitli işlemler için de leonardo aı’dan yararlanabilirsiniz. leonardo aı, görsel üretimine odaklanan diğer yapay zekâ araçlarından bir adım daha öne çıkıyor. neden mi? çünkü, bu uygulama en çok oyun varlıkları üretimine yönelik yenilikler sunuyor. kullanması çok keyifli.

  - decohere ai
  decohere ai, yazdıklarınızı anında videoya dönüştüren muazzam bir yapay zeka. hayal dünyanıza göre ne yazarsanız anında bir kaç seçenekli kısa videolar üretiyor.

  - murf
  murf gerçekçi seslendirmeler yaratan çok yönlü bir ses oluşturma yapay zekası. ürün geliştirici, eğitmen, pazarlamacı, yazar, podcast yayıncısı gibi farklı uzmanlıkların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak karakterler sağlayan murf, kullanıcı dostu ve hızlı çalışacak şekilde tasarlanmış. bu da teknoloji konusunda fazla bilgisi olmayan küçük işletme sahipleri için bir artı.