puiverion [bölüm-2]

  21
  plumerion 20.1.2018 04:10 ~ 22.5.2018 10:29
  Yorumlarınız sayesinde, ahengi bozan türkçe kullanıcı adlarını editleyerek sunmaya karar verdim. Ancak gece gece orijinal isim üretemedim (=

  Gözlüklü kedi- Gözlüklü (ne kadar da yaratıcı bir fikir di mi?)
  Adamlar- adam (edım, diye okuyun gitsin)
  Bizanskurdu- komutan kurt ( en azından gözlüklü'den daha çok düşünmem gerekti bunu )
  Besiktasli- Beatrice (bitrays DEĞİL, beâtris √)
  Madam_aylak= madoka
  Lunaria ve Ren => isimleri bir oyundan aldım.

  bölüm-2

  gümüş saçlı, beyazlar elbiseler içindeki kız , namıdeğer "kâhin" geçmişe dair hiçbir şey hatırlamıyordu. yalnızca yanındaki uzun siyah saçlı ve siyah kıyafetler içindeki "rencrow" isimli erkekle aylardır, puiverion'un her köşesine kaçtıklarını hatırlıyordu.

  "lunaria!! uyan buradan uzaklaşmamız lazım!... hemen! "
  turkuaz çimenlerin arasında uyuyan beyazlar içindeki kız, yüreği ağzına gelmiş bir şekilde gözlerini açtı, "r-ren?" diyebildi sadece. genç adam onun tek bir kelime daha etmesine izin vermeden elini tuttu ve hızla yattığı yerden kaldırarak batıya doğru koşmaya başladı. lunaria itiraz etmeden elini tutan ren'in ardından var gücüyle koşmaya başladı. ardını dönüp baktığında onlarca kara yaratığın üzerlerine doğru koşmakta olduklarını gördü. korkusu yere kapaklanmasına neden olduysa da ren onu anında kaldırdı ve koşmaya devam ettiler.

  göz deliklerinin içi boş olan kara yaratıkların, gizemli dövüşcü rencrow'a yetişmeleri imkansızdı, ancak lunaria onlar için fazlasıyla yavaştı. "ren..." diye düşündü beyazlar içindeki kız! neden bana yardım ediyorsun? gözlerini açtığından itibaren her zaman yanındaydı ren, hayatını onun için birçok kez tehlikeye atmıştı. lunaria'nın bu evrendeki tek güvenebileceği kişiydi o, yine de ne onun hakkında çok bilgisi vardı, ne de ren onu tam anlamıyla tanıyordu.

  rencrow bir anda koşmayı bırakarak arkasını döndü ve kızı yere itti, önce buna bir anlam veremeyen kız, başını kaldırdığı gibi dehşete kapıldı. canavarlardan birinin uzun , kara pençeleri ren'in vücuduna saplanmıştı. genç dövüşçü kollarının üzerinde gizlenen kol-bıçaklarını (armblade) çıkararak yaratığı biçti. "kaç!" diye bağırdı genç adam. "çabuk ol!"

  lunaria dehşete kapıldı, ne olursa olsun ren'i yalnız bırakamazdı, ancak dövüşme konusunda en ufak bir tecrübesi bile olmadığının farkındaydı. ren çevik hareketlerle kara yaratıkları hızla kesmesine rağmen ardı arkası kesilmeyecek gibiydi yaratıkların. sonunda "o" ortaya çıktı. kızıl derisi siyah dövmeleriyle ve yanan mızrağıyla bir zebaniyi andıran gaddarus...

  ren kara yaratıklarla savaşırken önündeki koca düşmanı göremiyordu. gaddarus , ağır adımlarla ona doğru ilerlerken , o sadece kara yaratıkları biçiyordu. beyazlar içindeki kız buna bir anlam veremiyordu. "ren! ren! ....reeennn!!" gaddarus'u tek görebilen o muydu?

  gaddarus'un yanan mızrağı, genç dövüşcünün sırtından girip karnından çıktığında, lunaria aynı darbeyi kendisi yemiş gibi hissetti. kalbi sıkışmaya başlamıştı, nefes alamıyordu. kararını vermişti, ren yoksa o da yoktu. ayağa kalktı ve titreyen bacaklarıyla yerde cansız yatan rencrow'a yaklaştı, gözyaşları görüşünü ne kadar kısıtlarsa kısıtlasın, genç adamın sırtındaki hançeri alabilmişti. hançeri alıp gaddarusa doğru uzattığında, kor şeytan haykırarak gülmeye başladı, gülerken ağzından duman çıkıyordu. etrafını daire şeklinde saran kara yaratıklar da ona eşlik ederlercesine sesler çıkarmaya başladılar. dişlerini sıktı ve mırıldandı, "beni kullanmanıza asla izin vermeyeceğim... asla...asla...asla...asla...asla...." ve hançeri kullanarak beklenmedik bir şekilde kendi boğazını kes...

  beyazlar içindeki kız nefes nefese uyandığında, birkaç saniye nerede olduğunu kestiremedi. ardından bir kabustan uyandığını fark etti. başını kaldırdı,'turkuaz çimenlerin üzerinde uyuyordu ve hala geceydi. tepedeki ay etrafı aydınlatan tek ışık kaynağıydı. bütün bunların aksine onu en çok ilgilendiren şeyi aradı hızla doğrularak kalbi delicesine atarken yanındaki ağacın gölgesinde kamufle olmuş nöbet tutan, siyahlar içindeki rencrow'u gördü. doğru ya ren'in uyuduğuna daha önce bir kez bile şahit olmamıştı. "ren!... ren! diye bağırdığında genç dövüşçü çoktan bıçaklarını hazırlayıp yanına varmıştı bile. "buradan hemen kaçmalıyız"

  ren "neden?" diye bile sormadan kızın elini tuttu ve batıya doğru koşmaya başladı. ancak lunaria anında onu durdurdu, "kuzey'e doğru" dedi. ren önce yıldızlara baktı ardından kuzeyi tespit ederek lunaria'yla birlikte koşmaya başladı. beyazlar içindeki kız düşündü, "nereye kadar kaçacağız? ne zamana kadar kaçacağız? neden bu gücü bir lanet gibi taşımak zorundayım?

  düşüncelerini kesen yerlerdeki krem rengi çiçeklerdi. önlerinde onlardan yüzlercesi vardı. çiçekler oldukça naif ve sempatik görünüyorlardı ancak onlar sıradan çiçekler değildi, kokuları o kadar ağırdı ki, kokarcayı aratmıyordu. beyazlar içindeki kız bir anda gecenin karanlığına rağmen her yerin aydınlandığı gördü ve bacakları tutmaz oldu, rencrow onu tutmasa oracıkta yere yığılacaktı. kendine geldiğinde ren'in çatık kaşlarıyla karşılaştı, "lunaria! luna..."

  "çiçekler! diye bir çığlık attı beyazlar içindeki kız, "kes onları!" rencrow buna bir anlam veremese de kızın dediğini yapmaya başladı, krem rengi zarif çiçekleri hançeriyle her kesişinde etrafa yayılan koku midelerini bulandırsa da buna katlandılar. yeteri kadar kestiklerini düşündüklerinde , yollarına devam ettiler."

  yeraltının kara yaratıkları, birkaç dakika önce gümüş saçlı kızın uyuduğu turkuaz çimenlerin olduğu yerde, her zamanki devriyelerini geziyorlardı. bu o kadar sıradandı ki onlar için,'her zamanki gibi ortada hiçbir insan izine rastlayamamışlardı. geceydi ve orman sessizdi.

  shewolf ve kurtları onların izini gayet kolay bir şekilde kilometrelerce öteden saatlerce takip edebilmişleri. kurtların hanımı "bu iş çantada keklik" diye mırıldanırken duyulmadığını sanıyordu. ancak usta orman korucusu hedap "kurtlar bile yanılabilir." diye cevap verdi. shewolf buna kızmıştı, kurtlar onun ailesiydi, kurtlar yanılamazdı!

  bir anda üzerine binmekte olduğu kurt dahil bütün kurtlar durdular. koku , ilerlemelerine engel oluyordu. "neler oluyor?" diye sordu kurtların hanımı. usta korucu kısa bir süreliğine ormana daldı ve geri döndü. elinde ise krem rengi, kesik bir çiçek tutuyordu. durum onların aleyhineydi, kurtlar artık kahin'in kokusunu alamıyorlardı, ancak o yine de kukuletasının ardından sırıtmadan duramıyordu, "anlaşılan onları biraz küçümsemişsiniz, hanımım"
  "kes sesini hedap! kes sesini!"

  karanlıkla bütünleşmiş olan suikastçi, saatlerdir sürüyü takip ediyordu, kurtların kokusunu almamaları için krem rengi çiçekler olmasa da farklı yöntemlerle önlemini almıştı. darkier'in siyah pelerini gece görülmeden ve çıt çıkarmadan ilerlemesini sağlamıştı. kurtların hanımı ve korucu hedap'tan kurtulduğuna seviniyordu. ancak artık kahin hakkında en ufak bir ipucu bile yoktu elinde. geceyi geçirebilmek için en yakın hana gitmek üzere ana yola doğru yürümeye koyuldu. hanlarda elbet bilgi olurdu, yeteri kadar ücretle satın alınamayacak bilgi olmadığını biliyordu.

  madoka (@madam_aylak) şansının bu kadar yaver gittiğine kendi bile inanamıyordu, kahın kız ve yoldaşının bulunduğu son 3 rotayı harita aracılığıyla inceleyerek 4. rotalarını öngörmeye çalışmıştı. bir at arabası aracılığıyla minik kasabaya çoktan ulaşmıştı. bir maceraya atılmanın heyecanıyla içi içine sığmıyordu. ta ki geceyi geçirmek üzere girdiği handa, kendisi dışında herkesin erkek olduğunu ve tüm gözlerin onun üzerinde olduğunu fark edene kadar. sarhoş oldukları belli olan iri yarı iki şişman
  adam kalkarak onun yanına yöneldiler. uzun yolculuğun ardından cok aç olmasına rağmen yemeği es geçmeye karar verdiğinde iki adam çoktan yanına varmışlardı bile, adamlardan biri yağlı elini masaya vurmak üzereydi ki, eldivenli bir el, ondan önce davranarak masaya bir deste kart bıraktı. "üzgünüm beyler, bu oyuna katılamazsınız, bu madam ile bizim aramızda, öyle değil mi bayan madoka?" şık giyinimli bu adam aynı zamanda başına da gayet güzel bir şapka geçirmişti. iki iri yarı adam onun bu sözü üzerine nedense hiçbir şey demeden masadan ayrılmışlardı. usta kumarbaz adam'ın(@adamlar) namı buralara kadar gelmişti. az öncekimolaylara bakılırsa adam, bir kart oyunu ustasından daha fazlasıydı.
  "dokuz krala( kart oyununun ismi) bayılırım, dedi madoka. tabi ki karşılıksız oynandığında.

  "karşılıksız kart oyunu, tuzsuz ete benzer" dedi adam, ancak bu seferliğine istediğiniz gibi olsun" kartları dağıtırken madoka hariç kimsenin duyamayacağı bir sesle, "belki de bir ilham gelir ve geleceği görûp hamlelerimi tahmin edebilirsiniz, akademisyen hanım. ah... evet, tabi bunlar sadece peri masallarında olurlar. öyle değil mi?"

  "ne demek anlaşmayı kabul etmedi!" kraliçe beatrice(@besiktasli) öfkesini bastırmak için yumruklarını sıkıyordu. "komutan kurt, (@bizanskurdu) ne yapıp edip, diğerlerinden önce ona ulaşmalısınız" beatrice kılıcını çekti, o oturduğu yerden yöneten sıradan bir kraliçe değildi. "aksi takdirde kılıcımı kızıla boyamam gerekebilir."
  "siz kendinizi hiç yormayın" dedi komutan kurt. "kahin kız çok yakında emirleriniz altında olacak efendim."

  nedense buna inanmadığını düşündü , kraliçe beatrice. geleceği görebilen birini yakalamak ne kadar kolay olabilirdi ki?

  bu bölümde ismi geçen yazarlarımız:
  (pi: @gaddarus) (pi: @madam_aylak) (pi: @shewolf) (pi: @bizanskurdu) (pi: @besiktasli) (pi: @darkier) (pi: @adamlar) (pi: @hedap)

  05:41 editi= kendim tekrar okusam da merak uyandırmıyor. zaten az önce ben yazdım bunu, bu yüzden de kötü geliyor. kötü mü iyi mi, bunu anlayamıyorum ki? komik bir durum olmalı, belki de usta yazarlar zaten bunu anlayabildikleri için, ustalardır.

 • 2
  plumerion 20.1.2018 04:22
  yeniden merhabalar, değerli puiv yazarları. bu gece yaklaşık 03:10 da başladığım ikinci bölümü 04:15 civarında bitirmiş bulunmaktayım. bu bölümde de değerli yorumlarınızı merakla bekliyorum ve hepinize keyifli günler diliyorum.

  gelecek bölüm hakkında mı? "şu an hiçbir fikrrim yok"
  aynı dün gece yazmaya başlamadan önce en ufak bir fikrim olmadığı gibi =)
  0
  oschemat 20.1.2018 04:35
  geç olduğu için olsa gerek biraz karışık geldi ama güzeldi
  1
  plumerion 20.1.2018 04:36 ~ 04:36
  =} 4:30 da yazdığımı mı okudunuz, siz de az çılgın değilsiniz.
  1
  oschemat 20.1.2018 04:36
  yazanın hiç mi suçu yok :)
 • 1
  oschemat 20.1.2018 04:34
  (pi: @gaddarus), kötü adam olmak sana yakışmadı be
  1
  plumerion 20.1.2018 04:42
  gaddarus arkadaşımıza şunu demeyin artık.

  hikayede gaddarustan başka art niyetli bulamadıysanız , tekrar gözden geçirin derim =)
  1
  oschemat 20.1.2018 04:43
  aslında hikayede iyi birisi yok. herkes çıkar peşinde. bi garibim kahin var işte
  1
  plumerion 20.1.2018 04:46
  milattan sonra 500 lü yılları anlatmasına rağmen, günümüzden pek bir farkı yok ne yazık ki.

  insanevladı her zaman çıkarcı değil miydi?
  1
  oschemat 20.1.2018 04:53
  sen de ms 500'ü anlatıyor diyorsun sanki yaşadın haa :)
  ama yine de sürekli savaş ve çıkar vardı haklısın
  1
  plumerion 20.1.2018 04:54 ~ 04:56
  tabi ki, tarihe baktığımızda , kralların ve askerlerin kendi ülkeleri dışında ne kadar bencil olduklarını kolayca görebiliriz. sadece güçlü olmak bile diğer insanları hiçe sayarak , ülkelerini işgal edip, soykırımlar yapmak için.... devamını yazmayacağım, sanırım tarih'in karanlık noktalarına takılmışım biraz.

  1
  gaddarus 20.1.2018 09:23 ~ 09:23
  lan aslinda pamuk gibi adamim bak hikayenin sonunca kizin babasi ben çikicam :)
  2
  oschemat 20.1.2018 09:24
  ren şerefsizi kızını mı kaçırdı yoksa
  2
  gaddarus 20.1.2018 09:28
  evet dostum puştu bir yakalasam dunya kaç bucak gosterecem
  2
  oschemat 20.1.2018 09:30
  bilmiyordum. bi takip büyüsü çaktım mı değil kızını, kayıp çorabını bile bulurum
  1
  gaddarus 20.1.2018 09:31
  ver en iyisinden ver
  1
  oschemat 20.1.2018 09:34
  kız cemal di mi usta, başımız belaya girmesin
  2
  gaddarus 20.1.2018 09:36
  tabi lan daha cemal o

  yavrum benim şimdi aç susuz ren onu it gibi koşturuyordur :/
  2
  oschemat 20.1.2018 09:38
  aman abi it gibi deme aklıma kötü şeyler geliyor. o ren'e geyik boynuzu monte edeceğiz rahat ol
  2
  gaddarus 20.1.2018 13:47
  fesatliğini sessiz tut osche o ren'e neler neler yapicam hele bi yakalayim da
  1
  plumerion 20.1.2018 13:53
  burada bahsedilen "cemal" anlamı nedir?

  isim olarak cemal mi?
  2
  gaddarus 20.1.2018 13:56
  bunun için daha çok safsin plumerion isim olarak değil
  2
  plumerion 20.1.2018 13:56
  =(
 • 1
  besiktasli 20.1.2018 07:29
  şu kahin kızı umarım ben yakalarım. beatrice demek... veronica roth'un uyumsuz serisindeki %100 uyumsuz olan kız. bunu da sevdim :)
  1
  plumerion 20.1.2018 12:16
  kendinizi karakterin yerine koyarsanız, kızı ele geçirdiğinizde ne yapardınız?

  cidden çok merak ettim =]
  1
  besiktasli 20.1.2018 12:34
  o iş sende yazar bey 😂
  0
  plumerion 20.1.2018 12:37 ~ 22.5.2018 10:34
  kızı ele geçirebileceğinizden eminsiniz yani?
  0
  besiktasli 20.1.2018 13:03
  benim elimde olsa evet derdim ama senin zihninde olduğu için bişey diyemiyorum
 • 1
  shewolf 20.1.2018 09:13
  bence güzeldi :) ama 15 kurtla birlikte yola çıktığına göre hepsini ayrı öne yönlendirip bulabilirdi.
  1
  plumerion 20.1.2018 12:18
  tabi ki , o kadar yolun ardından boş dönecek değiller ;)
  0
  shewolf 20.1.2018 20:03
  :d sabırsızlıkla bekliyoruz
  0
  plumerion 20.1.2018 20:37
  pek ilgi çekmiyor buralarda, birkaç kişi de olmasa muhtemelen devam etmezdim, buradaki amaç zaten puiv ile faydalı ve eğlenceli bir şeyler üretmekti.
  0
  shewolf 20.1.2018 20:43
  belki de sadece ismi geçen yazarlar için mutluluk vericidir. adım geçmese bende pek ilgilenmezdim artımı verir geçerdim. bu yönden de düşünmek gerek
 • 2
  gaddarus 20.1.2018 09:25
  kızın rüyalarini gerçekleştirememek beni üzdü :( ama o kendini bir sey zanneden reni öldürecem seni bulacam oğlum seni bulacam
  1
  plumerion 20.1.2018 12:15
  şu yorum başlı başına süper =d
  1
  gaddarus 20.1.2018 13:45
  o senin süperliğin puvo :)
  1
  plumerion 20.1.2018 13:46
  estağfirullah, bu arada ren'den ne istiyorsunuz hocam? adam sizi görmemiş bile =}
  1
  gaddarus 20.1.2018 13:49
  merak etmesin ben ona kendimi göstereceğim :) dah ne yapsin kızı kaçiriyor
 • 1
  hedap 20.1.2018 12:29
  haha tam benim davranışım:)
  1
  plumerion 21.1.2018 17:17
  bir sonraki bölüme de bekleniyorsunuz, sayın taşeron orman korucusu hedap bey =)
 • 1
  psv 20.1.2018 13:25
  valla helal olsun, emek vermiş ve güzel bir şey çıkarmışsın
  0
  plumerion 20.1.2018 13:28 ~ 7.5.2018 15:44
  sağolasınız √
 • 1
  darkier 20.1.2018 13:25
  biriktirip okumayı planlıyorum. o yüzden ilk bölümü de bilerek okumadım. (pi: @puivundik)'in de bir hikaye serisi vardı zamanında. onu da öyle okumuştum. okuduktan sonra düşüncelerimi yine de yazarım ben, eline sağlık :)
  1
  plumerion 20.1.2018 13:28
  teşekkür ediyorum, ancak burada yazdığım için olay akışını elimden geldiğince hızlı tutmaya çalıştım, yani bir kitap niteliği yok yazının. ömrüm yeterse, bunun bile yüzlerce hatta binlerce sayfalık halini yazabilirdim.

  bu yüzden şimdilik, dizi niyetine okumanızı öneririm =)
  tabi ki istediğinizi seçmeniz hiçbir şekilde sorunn olmayacaktı.
  2
  oschemat 20.1.2018 13:48
  biz sana öyle mi yapıyoruz
  0
  darkier 20.1.2018 13:49
  aslına bakarsan kötü bir şey yapmıyorum ki. hatta ileride başlıkları hortlatarak görmeyen arkadaşların da görmesini sağlıyorum.
  3
  oschemat 20.1.2018 13:50
  biz kötü bir şey yapıyoruz o zaman
  2
  darkier 20.1.2018 13:52
  iyi iyi sen kazandın. bugün okuyacağım.
  0
  oschemat 20.1.2018 13:53
  kafam iyi değil, ya da iyi. o yüzden aldırma darki aldırma
  1
  plumerion 20.1.2018 13:50
  nasıl isterseniz , tabi ki hiç sorun değil =)
 • 1
  karakedi6 20.1.2018 14:28 ~ 18:14
  "shewolf ve kurtları" değişik olmuş benim geçen hikayede söylemeye çalıştığım işte buydu. "o kurt ve kurtları" gibi bir anlam açığa çıkıyor hikaye bütünlüğü açısından hikaye karakterlerinin tamamı türkçe olsa daha iyi olabilir. onun dışında betimlemelerin çok iyi hikayeyi baymıyor. hikayenin belirli bölümlerinde gelecekte olacaklarla ilgili alttan spoiler verip,okuyucunun bu olacak dediği şey olmazsa (pi: ters köşe) senden iyi bir fantastik kurgu romancısı olur.
  1
  plumerion 20.1.2018 14:54 ~ 15:00
  çok teşekkür ediyorum bu yapıcı yorumunuz için.
  isimleri gece düşündüm ancak orijinali bırakın shewolf' u andıran yabancı isim dahi gelmedi aklıma.
  bu konuda önerilerinize de açığım tabi ki =)
  1
  karakedi6 20.1.2018 18:18
  "börü" olabilir kurt demek zaten :)
 • 0
  plumerion 20.1.2018 15:00 ~ 15:01
  yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar √
 • 1
  madam_aylak 20.1.2018 18:05
  bence gayet güzel. her bölüm merak uyandıracak diye bir şey yok. devam !!!
  0
  plumerion 20.1.2018 19:43
  aslında yazan ben olduğum için yazdığımı okurken doğal olarak merak uyandırmıyor.
  0
  madam_aylak 20.1.2018 19:46
  o hissi bilirim. kendini kötü hissediyorsun yazarken. gelecekte ne olacak biliyorsun falan. tekrar okuyunca basın ağrır tat vermez. merak etme asinaliktan hep
  0
  plumerion 20.1.2018 19:47 ~ 19:48
  "acaba arkadaşlar, kibarlık olsun diye mi "güzel olmuş" diyorlar" gibi düşünme hissine de kapıldınız mı benim gibi =]
  1
  madam_aylak 20.1.2018 19:55
  aynen. hatta güzel diyen arkadaşlarıma alınmaya başlamıştım bi ara. nesi güzel siz de her şeyi beğeniyorsunuz bu ne saçmalık diye bağırıp cagirmistim. ınsan en kötü kendisini eleştiriyor
 • 1
  horseman 27.1.2018 18:19
  hafif harry potter tadı vermedi değil 😀 kabus olduğu yere kadar ' aha onur ünlü filmine doğru gidiyor' dedim :d
  0
  plumerion 27.1.2018 18:20
  harry potter mı =o
  onur ünlü mü =o

  0
  horseman 27.1.2018 18:22
  kötü sonlara gelemiyorum en ufak seyde gözlerim doluyor :d
  0
  plumerion 27.1.2018 18:23
  yalnız hakkınızı vereyim, hızlı okuyorsunuz gerçekten hikaye sizi sardıysa ne mutlu bana =)
  0
  horseman 27.1.2018 18:26
  çocukken cok masal eksikliğim vardı uyumadan önce okunmasını çok isterdim ebeveynler tarafından ama sonu hep terlik oldu :d masalları severim soğumadan devam ettiriyim ben:d
 • 1
  darkier 19.4.2018 22:48
  güzel gidiyor ama gözlerim pek alışık değil sanırım. sulanmaya başladı.
 • 1
  ghostrider 28.5.2018 23:30
  otları kesip kurtların onları takip etmesini engellemek çok iyi düşünülmüş.
  0
  plumerion 28.5.2018 23:43
  eyvallah (=
 • 1
  aydakigunes 16.7.2018 19:59
  hayran hayran okudum.
  açıkçası kendimden şüphe etmeme sebep oldun plu. çok güzel yazıyorsun :)
  1
  plumerion 16.7.2018 23:29
  estağfirullah sadece türlerimiz farklı, hatta senin üslubun daha iyi diyebilirim√