hayatımızın sömürüsü

  2
  aliveli49elli 19.7.2021 02:33
  hergün çıkan; yolsuzluk,tecavüz,hırsızlık,istismar vb berbat konularda çıkan haberlerden bıktım usandım.bıkmakla beraber sıkıldım.üstelik bu haberlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.sosyal denge bozulmuş,ekonomik eşitsizlik almış başını gidiyor,gençlik desen (bu kısmın içinde bende varım,istisna olarak,) bok yoluna gidiyor.cidden harika bir çöküş dönemi geçiriyoruz.kimse bunun farkında değilmiş saçma sapan gündemi değiştiren konular ile ilgileniyor.

  instagram veya facebook'ta takip ettiğim haber sayfalarının paylaştığı şeyleri görmekten bıktım artık.telefonu elime bi alıyorum stres ve sinir seviyem kısa sürede hat safhaya çıkıyor.ulan o kadar saçma ve gereksiz şeylerle meşgul ediliyoruz ki yaz yaz bitmez buraya.

  bu yaşımda eğlenmem,gezmem ve arkadaşlarımla vakit geçirmem gerekirken ben burada oturmuş bu ülkenin geleceği hakkında kafa yoruyorum ve planlar yapıyorum.

  eğer ümidimi kesersem ve yeterli imkanım olursa başka bir ülkenin vatandaşı olup kafa dinlemek huzur bulmak istiyorum.çünkü bu ülkede hangi konu ile alakalı bir sohbet veya tartışma açılsa her türlü aynı yola çıkıyoruz.

  ülkemizin bugüne kadar olan gündemini ve gelecekte olmasını istemediğim durumunu kenya devlet başkanı şu şekilde açıklıyor;

  “misyonerler afrika’ya geldiğinde bizim topraklarımız onların incilleri vardı. dua edelim dediler. gözlerimizi kapattık. açtığımızda, bizim incilimiz, onların toprakları vardı”
 • 0
  mkll 20.7.2021 19:58 ~ 19:59
  ülkenin geleceği hakkında kafa falan yorma güzel kardeşim, başka bir ülkeye gitmeyi falan da düşünme. kafası çalışanlar için türkiye cennet. 1 dolar 8 lira, çok fena bir fırsat bu. her gecenin bir sabahı vardır bunu unutma.

  şimdi gençsin, heyecanlısın tabi sakin düşünemiyorsun. böyle buhran dönemlerinde kendine dönük düşünen insanlar kazanır. yani sen şimdi kendini geliştireceksin, gece gündüz demeden kendine yatırım yapacaksın ve kriz yani buhran dönemi bittiği zaman ortaya çıkan boşlukta kendine en tepelerde yer bulacaksın.

  kendine yatırım, okul olabilir, dil öğrenmek olabilir, mesleki gelişim olabilir. hiçbir şey yapamıyorsan sürekli kitap okumak bile olabilir. bir şekilde alanında en iyi olmaya çalış, alanın neyse artık.

  yani sürekli bir şeylerden yakınmayın, kafa yoracağınız tek şey kendiniz olsun. bu ülkede bu toplum olduğu sürece, ülke toptan düzelmez zaten. sen kendini taşıyabildiğin kadar yukarıya taşı, gerisini siktir et.