dini kullanan burjuvalar

  7
  hellomyfriend 12.2.2017 08:34
  zenginler hırslıdır, hep daha fazlası olsun isterler. ancak bir tehlike vardır, fakir halk -hani bana -hani bana diyebilir galeyana gelebilir elinden her şeyini alabilir.. fakirleri durduracak, kaderine razı edecek hatta serveti için fakiri savaşa itebilecek bir şey lazımdır...
  zengin buldu onu bu "din"'dir. zengin fakire verir din 'i, artık fakirin dini vardır. din olunca "imanı" da vardır. fakirdir yiyecek lokmayı zor buluyordur ama olsundur ! onun dini vardır ve ölünce cennete gidecektir. cennete her şey vardır. huriler, nuriler, yemekler, şelaleler hepsi onundur. artık zengin kendisini dürtmüş, sömürülmüş, ezilmiş, hiç umurunda değildir. hatta zengin için ölebilir de ! serde şehitlik vardır.
  zengin bir kolunun altına din adamını alır besler, büyütür, gözetir nede olsa kaz gelecek yerdir tavuk esirgenmez. onun için dinden para kazananlar hep besilidir.. onları besiye çekende hep yönetenler, kapitalistler, zenginler idare edenlerdir.. onlar din adamlarını besler din adamlarıda fakirleri onlara peşkeş çeker. bu böyle gider..
  ş. uzunçiçek

  dini kullanmayi bırakın!
 • 3
  zenith 12.2.2017 10:40
  ülkenin yüzde 30 u asgari maaş alıp bir o kadarı işsizken hala millet bu konulara kafa yormuyor asıl garip olan bu
 • 1
  jackz 12.2.2017 12:02
  inançlı insanların inancını kullanarak onları kendine çekmek, onların zaafını kullanmaktır. bunun farkına varmalilar
 • 0
  huseyinargun 12.2.2017 12:49
  dini kulllanıyo kısmı okey ama zengin buldu olmamış