uzun yol şoförünün derdi bol olur

  9
  lehsuvarisi 13.1.2017 18:20
  merhaba beyler bayanlar ben süvariniz belki hatırlayan bir kaç kişi vardır aranızda.

  kayseriden memleketime gitmeye karar verdim. hem 1 haftadır göremediğim ailemi hemde gönlümde yangın olup burnumda tuten sevgilimi görmek için. sabah okuldan gelir gelmez otobüs biletimi alıp doğruca terminale geldim. içim içime sığmak istemiyor bırak beni leh , ben senden önce gideyim diye zorluyordu. bu arada hem kız arkadaşım ile mesajlasiyor aynı zamanda annem ile konuşup aksama fazla zahmet etmemesini , kuru ekmeğe tav olduğumu anlatmaya çalışıyordum. herşeyin güzel gittigi bir gün olmuştu zaten.

  bir alışkanlığım var ki yolun tamamını görme sevdası... bu da bana en az 2 gün önceden bilet almamı sağlar. yine 1 numaralı koltuğuma kurulmuş umarsizca etrafa bakıyor ve sevgilim ile yarın ki planimizi ayarlıyorduk. yola başlar başlamaz dikkatimi çeken birsey olmuştu. şoför devamlı muavini azalıyor muavin ise sus pus oturuyordu. solcu damarım kabarmis , içimden şoföre yağmur gibi küfür ediyor ve muavine acıyordum.

  muavin 17 yaşında kıvırcık saçlı zannimca kürt genciydi. şoförün emri ile servis aracını almış servise başlayacakti ki bir kolon bardak yere düşünce şoför iyice parladı. artık daha fazla susamazdim. işçinin başka bir işçi tarafından ezilmesi kadar saçma birsey olamazdı. fakat bu işi büyütmemek için muavinin biraz uzaklaşması ve benim şoför ile baş başa kalmam gerektiğini düşündüm. gerekli şartlar saglaninca yavaşça şoförün yanında ki basamağa oturdum ve neden muavine bu kadar kötü davrandığını sordum. terslenme ve hakarete kendimi hazırlarken ;
  ah be oğlum benimde içime batıyor fakat elimde değil. dedi.

  afallamis bir halde adama bakarken şoför  derin bir iç çekti ve gözleri yolda fakat yaşlı bir şekilde fısıltı halinde anlatmaya başladı.

  bu amcamız 2 gün önce 4 yaşında ki torununu kara toprağa bırakmak zorunda kalmış. ölmeden bu tatlı çocuk dışarıda annesi ile alış verişden dönerken muavin motoru ile bu çifte carpmis .çocuğu motorun altına alan muavin her nasılsa ciddi bir hasar almadan kurtulmuş fakat o küçük sabi maalesef komaya girip 1 hafta içinde vefat etmiş. kendi kızı olan anne ise hala işin etkisinden çıkamamis tabii. torunun fotoğrafını gösteren şoförün yanagından süzülen o iki damla gözyaşı amazon ormanlarını yakacak türdeydi. sonra aynı otobüse düşmüş yolları. kısmet işte.

  peki süvari benim yerimde olsan ne yapardin dedi. cevap veremedim
 • 0
  oxygen 13.1.2017 20:02
  yargılamıcakmışız demek ki bilip bilmeden...
 • 1
  keyiftuccari 13.1.2017 20:27
  bu arkadas o cocugun olümüne sebep olmaktan dolayı bir ceza falan almamış mı ?
  1
  hedap 13.1.2017 20:46
  allah vermiş işte cezasını .
  adamın yanına muavin olarak düşmüş baksana
  1
  keyiftuccari 13.1.2017 20:56
  oda dogru :)
  1
  lehsuvarisi 13.1.2017 20:46
  pek sorgulayamadım