22

15 chp'li vekil iyi partiye geçti

böylece iyi parti ve chp ittifakı da resmileşmiş oldu bence. başkan adayları üzerinde ittifak kuracaklardır.

iyi parti'nin seçime girip giremeyeceği tartışılırken chp ve iyi parti, b planını hayata geçirdi. chp'den 15 milletvekili istifa ederek iyi parti'ye geçiyor. iyi parti'nin grup kurmasıyla seçime girmesi sağlanacak.

www.haberturk.com/son-dakika-15-chp-li-vekil-iyi-parti-ye-geciyor-1930302
 • 4
  betelgeuse_35 12 ay önce
  en doğrusunu yapmışlar.
 • 4
  ekmeksiz 12 ay önce
  meral baskannn oleeeyyyy
 • 3
  mesutuzunoffical 12 ay önce
  sadece iddaa şimdilik
 • 9
  blackboy 12 ay önce ~ 12 ay önce
  artık herkes ikilimi oluyor yani yanına müttefini alan hadi başkan olalım ülkeyle oynayalım bir sürü sorun varken hala yandaşcılık yapıp birbirlerini ekarte etmeye çalışıyorlar bir birleşme olucaksa herkes birlik olamlı parti'nin kazancı değilde ülke kazanmalı

 • 1
  monacorum 12 ay önce
  körler sağırlar birbirini ağırlar vesselam
 • 0
  meyusherif 12 ay önce
  ahahah sadece gülüyorum :) baktılar bu seçimde kaybedecekler, başka partiden aday olalım hesabı yaptılar herhalde... ah guzel ulkem ne gunlere kaldik 550 millet vekili ne derse o oluyor..
  0
  hasyazar 12 ay önce
  kime oy vereceğini çok merak ettim
 • 2
  mister_moron 12 ay önce
  saldım çayıra mevlam hayrola
 • -3
  ozgur_gif 12 ay önce
  chp li olarak sacmaliyoruz
  1
  yonetici 12 ay önce
  erdoğan'ın lütfunu beklemek yerine böyle bir şey yaparak büyük şeyler kazandı chp. ayrıca chp şu anda iyi parti ile ittifak yapmadığı sürece %20'lerde, belki de aşağısında kalacak.
  0
  ozgur_gif 12 ay önce
  o senin gorusun. gorusune saygim var
 • 1
  hedap 12 ay önce
  bence hepsi geçmeli ve chp kapatılmalı.
  belki o zaman kemal koltuğunu bırakır.
  hem ayranım dökülmesin hem koltuğum gitmesin derdinde arkadaş. ne aday oluyor ne aday çıkarıyor. birde iyi partiyi oy bölücusu olarak görüyor.
  bende merale oy vereceğim ama seçimi kazanmayı hak ettiği için felan değil yani. bildiğin denize düşen yılana sarılır hesabı yani.
 • 0
  serenaysaltik 12 ay önce
  bu iktidarın gitmesi lazım. pis işler dönüyor. vesselam
  -1
  doktorzx 12 ay önce
  sen bok çukurundasın diye etrafındakileri de öyle sanma
  0
  serenaysaltik 12 ay önce
  bu mesele vatan meselesi. burada önemli olan "ben" değil "biziz". çok şükür o bahsettiğiniz durumda değilim. sosyal hayattan maddi duruma kadar dört dörtlük biri olmakla beraber, bencil olmayıp mazlumu ve "ezilen" toplumu savunmak en büyük hakkımdır. ben iyi durumda olabilirim ama açlık ve yoksulluk sınırı altındakilerin de hakkını savunmam gerekir. bu iktidar gitmeli çünkü ekonomisinden tutun, sosyal yaşantısına kadar bozuldu ülke. muhalefet birisi olsam da, devletin ve milletin çıkarlarını her şeyin ustunde tutan biriyim....bunlar benim iddalarım değildir, bakınız herşey ortada. ki iktidar ve cumhurbaşkanlığı, ülke çok iyi durumda olsaydı erken seçime gitmezdi zaten. 6 ay önce sayın cumhurbaşkanımız erken seçim hakkında sayıp döküyordu. şimdi ani bir sekilde erken seçim kararı alındı. ee demek ki bir şeyler ters gidiyor.. zengin daha çok zengin olmuş olabilir fakat fakir de daha çok fakirleşti. hak savunmak haksızlık oldu. şanışer'in bir sözü vardır: "fakirler hep suçlu, konuşanlar hain, saraylarda yaşayanlar mağdur." diye. ağzına sağlık şu an anlıyorum ne kadar doğru söylediğini! sizin "ben" düşüncenize karşı çıkıp "biz" diyorsam eğer bu işin içine "sizi" de katarım sevgili yazar. görüşüme muhalefet olacaksınız da ahlak kuralları içinde muhalefet olmanızı ve benimle argo konuşmamanızı rica ediyorum.. iyi günler dilerim.
  0
  doktorzx 12 ay önce
  sözlerinin çoğu yanlışlarla dolu akp hükümeti gelmeden önce borsada oynanan oyunlara faizlerle senin olan insanlara bak önce .bu millet anayasa kitapçığı fırlatmaları yazarkasa fırlatmaları unutmadı.ülkenin şu anki halinden çok da haberin yok .yıllar önce ülkeyi birtakım insanlar öyle bir hake getirdi ki şu zamanda anca bu kadar düzelebildi.fox tv izlemekten ve hep aynı düşünce türünde kitap okumaktan vazgeçip bu insanlar ne için böyle karar alıyor diye bir araştırın.söylenenleri koyun gibi kabul edip tekrarlamayın.
  0
  serenaysaltik 12 ay önce ~ 12 ay önce
  kitap okuyan biri olmakla beraber, aynı zamanda yazarım.ayrıca sadece fox tv izlemek gibi bir alışkanlığım da bulunmuyor sevgili yazar. kaldı ki sadece fox tv izlesem bile oradaki haber programlarının ne kadar "gerçek" ve "tarafsız" haber yaptıklarını ben değil halk ve yapılan anketler söylüyor. sabah ve akşam en çok haber kanalı olarak fox tv izleniyor.
  özellikle ana haber bülteni olarak halkın %65 lik kısmı fox tv izliyor. ne kadar ciddi rakamlar olduğunu anlamışsınızdır umarım. halk "doğruları" bilmek istiyor. bu yüzdendir ki hiç atv ana haber bültenini reytinglerde en ustlerde göremiyor :)) ayrıca geçen gün fatih portakal şu cümleyi kurdu: "bu iktidar kalmalı." bu sözün tamamını araştırıp bunu neden söylediğini de öğrenmenizi öneririm...
  kasa ve erken seçim mevzusuna gelirsek size sayın cumhurbaşkanımızın yaklaşık 6 ay önce söylediği sozle cevap vermek isterim. "sen daha neyin erken seçimini istiyorsun? daktilolar başbakanlığın önüne fırlatılmıyor ki böyle bir durum yok. o bunların geçmişinde vardı, biliyorsunuz her şey iflastaydı, daktiloları geliyor başbakanlığın önüne fırlatılıyordu, herkes aç, susuz öyle bir noktaya gelmişti o zaman seçim üstüne seçim, seçim üstüne seçim ama hamdolsun bizde böyle bir durum yok. şu anda azimle, kararlılıkla biz geleceğe yürüyoruz. inşallah yıl sonu itibarıyla da büyümede onu yakalayacağız." size ülkenin geçmişte çok iyi durumda olduğunu savunmuyorum. ama su an daha berbat bir durumda. duzeltme bu degildir! düzeltme böyle olmaz. evet daktilolar kasalar firlatilmiyor çünkü konuşan bile suçlu oluyor içeri atılıyor. bu sözü sentezlerseniz şu an ülkenin ne durumda olduğunu anlarsınız. en basitinden euro 5 tl. evet. ülke o kadar bozuktu ki ancak bu kadar düzeltilebildi..! ki son olarak eklemek isterim ki söylediklerime cevap veremeyip başka mevzulara girmişsiniz, olsun. fark etmiyor. sizin bu davranışlarınız kendinizi kandirmaktan öteye gitmiyor. ama aramızdaki fark asıl şurada başlıyor. siz yardım edilmiş fakirler istiyorsunuz. biz ise ortadan kaldırılmış fakirlik. uyanmaniz dileğiyle...
  0
  doktorzx 12 ay önce
  yazar olmak mı ? buraya iki cümle yazarak yazar olmuyorsunuz.ben de fox tv izliyorum fakat yalnızca gülmek için .fox tv nin tarafsız haber yapmakla uzaktan yakından alakası yoktur.iktidar gitsin beceremiyor diyorsunuz.yerine geçecek herhangi bir tercihiniz yok .başa getirmek istedikleriniz fakirliği ortadan kaldırmak bir yana faizle geçinen insanlar .gayet size cevabını verdim sizin işinize gelmemiş ki anlamak istememişsiniz.ülke size göre daha kötü durumda ne de olsa bu ülkenin dışardan silah alması yerli sanayinin olmaması sahibinizin işine geliyor.burda fakirlikten söz edersin dışarıda yanına yardıma muhtaç bir insan gelir dilenci muamelesi yaparsın.siz yalnızca bu işin edebiyatını yaparsınız.asıl siz uyanın geniş çerçeveye bakın biraz düşmanlarımızın kim olduğuna .bırakın sizi uyuşturan şeyleri .kolay olan bu diye bu yolu seçmeyin .tabi ki eleştirilecek bu hükümet daha iyi yerlere gelinmek için .bunu abartıp her yaptığına havlayan bir muhalefetimiz var .muhalefet olmak bu değildir.gerektiği yerde yanında gerektiği yerde karşısında durursun.biz ülkenin sosyal kısmından memnunuz sizin neden memnun olmadığınız ortada .ekonomi demişken her şey sırayla bir zamanlar yerli silah da yoktu.ama şimdi var.
 • 3
  supr34 12 ay önce
  dostlar yanlış anlamayın ama sonuç belli. istedikleri kadar ittifak yapsınlar. erdoğan yine açık ara başkan olur.
  0
  wanwiniwonn 12 ay önce
  erdeğon şu saatten sonra ancak ve ancak oy çalarak seçim kazanır ki bunun zeminini hazırladıktan hemen sonra erken seçim kararı aldı!!!
 • 0
  yuceltanay 12 ay önce
  bahçeli'nin ayak oyunu, ilkesi demokrasi yanlılarınca bozuldu. akp yamağı çok kızmış.
 • 0
  siirekulakver 12 ay önce
  işler karıştı şimdi bakalım neler olacak göreceğiz
 • 0
  pares 12 ay önce
  iyi bok yediler!
 • 0
  gokkusaklikus 12 ay önce ~ 12 ay önce
  açıkçası ben de meral hanım'ın chp tarzı bişi olduğu gibi bı algi oluştu.
 • 0
  alperenahskl 12 ay önce
  hayırlı olsun. yeni bi vatan hayini topluluğu...
 • 1
  bitikbatarya 12 ay önce
  hdp den de alsınlar adını iyi parti değil bölücü parti yapsınlar yakışır.
 • 0
  sarkozy 12 ay önce
  analarının amına geçsin satılmış köpekler orospunun doğurdukları kansız köpeklerr
 • 0
  hsynkpln 12 ay önce
  sasirmadim
 • 0
  htdemirkol 12 ay önce
  sadece gülücük 😁
 • 0
  kubrabasurall 12 ay önce
  herkes özüne dönüyor
 • 0
  white1938 12 ay önce
  peki
 • 0
  wanwiniwonn 12 ay önce
  bu ülkeye hak, özgürlük, aşk, birliktelik, demokrasi, adalet her zaman fazla gelmiştir. demokrasiden anlmayanlar, demokrasiyi kavrayamayanlar chpnin bu hareketi yanlış anlarlar tabi. burada önemli olan hangi partili olduğumuz değil demokrasi, hak, adalet bir partinin seçime girmesi engellenmeye çalışılıyor ve birileri de bunu engellemeye çalışıyorsa bunda yanlış olan nedir? demokrasiyi içinize sindiremiyorsanız bu size tabi ki de yanlış gelir!!!
 • 0
  kadir_brctyn 12 ay önce
  iyi yapmışlar, chp öldü
 • 0
  sembolikasi 11 ay önce
  mantıklı hareketlerden birisi iyi partinin secime girebilmesi icin şarttı böyle bir hareket nitekim ülkemizde bazı şeylerin degismesi gerekiyor bu degisime ön ayak olacak kapasite de su an icin bir parti bulunmamakta o yuzden yeni partiler yeni iktidarlar şart ülkemize
22 saat önce
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • aboneliği iptal et
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.