aslında hiç uyanmadınız!!!

  5
  zahmet 17.2.2018 20:18 ~ 20:18
  söylediklerim ilk bakışta anlamsız gelecek ama 100 ve üzeri ıq puanına sahip olanlar üzerinde düşününce biraz daha iyi anlayacaklar.

  "insanlar birden fazla katmanı olan bir gerçekliğin içinde yaşarlar. ilk katman yaşam katmanıdır ve yaşayan her insan doğumundan ölene dek buraya hapsolur. bu katmanlı yapının içinde ancak uyku halindeyken hareket edebiliriz ama bu istemsizce olur.


  ölmeden önce bu yapının içinde özgürce hareket etmek isteyenler, beyninin gizli saklı köşelerini keşfedip bilinçlerini eğitebilirlerse zihinlerinin sınırlarınca hareket edebilirler ve bu kafesi az da olsa delebilirler.

  kafesten tam olarak kurtulmak ise mümkün müdür bu tartışılır ama araştırmalara ve inanışlara göre -daha çok inanışlara- ölümden sonra da bilinç kaybolmaz. inanışlara göre ölüm geldiği anda insanlar yaşam katmanından çıkıp asıl gerçekliğe uyanırlar.

  bunlar şahsi fikirlerim. sizce gerçeklik payı var mıdır :)
 • 1
  mein_diana 17.2.2018 20:25
  paradokya die bı kitap okumuştum dediğinin aynısı vardı 3 kişi seçilir ve seçilmiş kişilere kitap verilir bu kitab bundan önce paradokyaya gelenlerin hikayeleridir fakat kitab i bittikten sonra eğer uyurlarsa paradokyaya giderler ve onları orda paroks denilen bu adam onları oyunlara yonlendirir bu oyunu bitirenlerin alacak lari en büyük hediye ise uyanmaktir
 • 0
  zahmet 17.2.2018 21:07
  güzel bir kitaba benziyor demek ki canı sıkılınca düşünen başka insanlar da varmış
 • 0
  horseman 17.2.2018 22:07
  doğru bende o dediğin katmana girmek için baya kafa yordum imgeleme flan yapıyorum çok acayip hissettiriyor :d kitabı var bende de. bu aralar saldım baya meşakkatli bi olay