6

başbakan yıldırım: avrupa yaşanamaz hale gelirdi

ispanya'da nueva economia forumu'nda konuşan başbakan binali yıldırım, "türkiye fedakarlık göstermeseydi avrupa yaşanamaz hale gelirdi. ab ile göçmen konusunda bir anlaşma yaptık. biz üzerimize düşeni yerine getirdik ama ab üzerine düşeni yapmadı. bir kez daha hayal kırıklığına uğradık. türkiye avrupa'dır bunu tartışmanın hiçbir anlamı yok" dedi.

kaynak

not: suriyelileri bıraksaydık avrupa yaşanmaz hale gelirdi. şimdi sadece türkiye yaşanmaz hale geldi.
 • 0
  ademak 11 ay önce
  şaka mısın sen ya hey allahım.
 • 0
  aynendiyerekyasamak 11 ay önce
  sultan abdülaziz, paris’te açılan 1866-1867 sergisi münasebetiyle yaptığı seyahatte keçeci-zade fuat paşa’yı refakatine almıştı.bu seyahat sırasında compte de montauban de palitan üçüncü napolyon’un başvekili idi.üzerinde seraskerlik vazifesi de vardı.

  üçüncü napolyon süveyş kanalı’nı açtırmak, girit’i yunanistan’a vermek istiyordu.sultan aziz’le ali ve fuat paşalar ise fransa kralının hassaten ikinci arzusunun tahakkuk ettirilmemesi taraftarı idi.

  compte de montauban de palitan ile fuat paşa arasında mühim siyasi görüşmeler oldu.nihayet bu konuşmalar sırasında bir gün compte de montauban keçeci-zade’ye

  -neye beyhude ısrar ediyorsunuz? hangi kuvvetinize güveniyorsunuz? osmanlı hükümetinin ne derece zaafa düştüğünü görmüyor musunuz? dedi.

  fuat paşa derhal mukabele etti:

  -hayır kont! hayır!....türkiye hiçbir zaafa düşmemiştir.bütün kuvvetini muhafaza ediyor ve edecektir.türkiye en kuvvetli, en dayanıklı devletlerden biridir.üç yüz senedir siz dışarıdan, biz de içeriden yıkmaya çalıştığımız halde bir türlü yerinden sarsamadık!...

  fransız başvekili ister istemez kahkahayı salıverdi.koca bir girit meselesi bir nükte ile halledilmiş bulundu.


  kaynak burda
 • 0
  betulaltindal 11 ay önce
  avrupa için bizi mi feda ettiniz yani?
12 saat önce 12 saat önce
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.