death note alternatif son

  5
  gazozfali 7.4.2020 14:11 ~ 14:11
  serinin başlarında ryuk, yagami light'a defter kullanıcılarının cennete ya da cehenneme gidemeyeceğini söylemişti. bunu duyduktan sonra light'ın shinigami yani ölüm meleği olacağını hatta öldüğünde dünyayı shinigami olarak yargılamaya devam edeceğini düşünmüştüm ancak öyle olmadı.

  normal seride bulunmayan kesilmiş bir sahnede ise ryuk'a elma vermesi ve insan dünyasına inme isteği nedeniyle light'a benzetilen bir karakterin shinigami dünyasına geldiği görülüyor. yanlış hatırlamıyorsam shinigami olanlar yaşadığı zamanki hatıralarını kaybediyorlar ve bu yüzden kendisinin kim olduğunun farkında değil. buna rağmen ısrarla öğrenmek istemesinin sebebi içgüdüsel bir şey olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim.

  doğru veya yanlış, böyle bir sahnenin olması beni çok mutlu etti çünkü seri boyunca light'ın shinigami olmasını istemiştim. bahsettiğim sahne aşağıda:
  www.youtube.com/watch?v=sKJk1A-_c9I
 • 1
  hedap 7.4.2020 23:35 ~ 23:36
  çok fazla kafaya takmışsin. bende izledim ama hiç üstünde durmadım. hem çocuk suçlalarin ismini bulmak için babasının hesabını kullanmasa imkanı yok bulamazlardi. üst derecede bir kurgu da değil yani. böyle 1 2 japon çizgi filmi izleyince acayip derecede basit ve kurgusal hatalarla olduğunu fark ettim. sonra harcadığım zamanına üzüldüm ve küfür yapıştırdım.
  bu tür şeylerin, çoğu şeyden değerli olan zamanımızi çalmaktan başka bir işe yaradığı yok.
  1
  gazozfali 8.4.2020 00:24
  babasının hesabını kullanmasaydı da bu kadar derinlemesine temizlik yapamazdı. zaten bir süre sonra da haberlerde suçluların isimlerini görmezdik yani bir işe yaramazdı. elbette çoğu animede kurgusal hatalar bolca var ancak ben kendi hayal dünyamda olay örgüsünü büyütmeyi, şekillendirmeyi ve tekrar kurgulamayı seviyorum.
  0
  hedap 8.4.2020 00:27
  ben bugün nedim şener in twitter hesabına girsem ne kadar fetocu varsa hepsini bulurum. hepsini öldürürüm. öyle babamın bir emniyet hesabı olmasına gerek yok. çocukta biraz sosyal medya kullanmayı bilse yeterdi.
  1
  gazozfali 8.4.2020 20:29
  bir bakıma doğru ama animesi bile twitter yokken çıktı. mangası kim bilir ne zaman çıkmıştır.