ottoman buy

  4
  ramizmustafakopuzz 11.2.2018 09:28
  osmanlı nın son 50 yılını anlatıyordu ozellikle borçların nasıl ödenebilecegine dair şu tespiti yaptılar aynen naklediyorum :
  osmanlılın borçları ödemek için sadece iki yol vardı bunlardan biri vergileri artirmak diğeri ise borç alıp borçları ödemek. üretimden bahsedilmiyor onların üretimden anladıkları özellikle almanların istediği ölü yatırim olan saraylar yaptırmaktı tabiki aynı ideolojiye bağlı başka bir kanalda şunları soylüyorlardı bir müslüman müslüman zihniyette ise o teknoloji yapamaz bir ürün çıkartamaz sadece o ürünün hakikatmi değilmi olduğuna bakar diyor sonrada gelip islam daki bütün hurafeleri temizlemiş olan mustafa kemal atatürk'e osmanlı'nın 250 yılda yapamadığını yaptıgı için hakaret boyutunda kelimeler sarfediyor ayrıca şu kendine ben osmanlı torunuyum diyenlere sormak istiyorum hangi padişahın hareminde babanneniz yada annaneniz vardı. torunuyum derken bunuda belirtirseniz osmanli soyunu iyice tahlil etmiş oluruz...
 • 1
  kafeinmanifestosu 11.2.2018 09:36
  bunu başka bir başlıkta daha söylemiştim. burada da söylemiş olayım. insanlar tarihi kişilikleri ya çok seviyorlar ya da nefret ediyorlar. doğrusu ya da yanlışıyla değerlendirip, fikri açıdan bakamıyorlar ne yazık ki. en büyük sorunumuz bu, liderlerin insan olduğunu unutmak. hakaret boyutu da insanın ailede aldığı terbiyeden kaynaklıdır ki malesef onu yok etmek oldukça zordur.
  0
  ramizmustafakopuzz 11.2.2018 09:39
  bu muazzam yorumunuz için müteşekkirim
 • 0
  illedeo 11.2.2018 13:02
  kafa aynı demek ki çok değişmemiş
  0
  ramizmustafakopuzz 11.2.2018 13:11
  değişen bir tek şey yüzleri...