şahmeran ve istanbul

  4
  forzallez 13.10.2017 14:25
  *çoğu kişi şahmeran hikayesini bilir. belinin üstü kadın vücudu altı ise yılan formunda olan, yarı insan yarı
  sürüngen bir canlıdır şahmeran. pek çok araştırmacıya göre de, eski çağlarda dünya dışından gelen ziyaretçiler, dünya insanının genetik kodlarıyla oynayarak yeni bir ırk geliştirme çabalarında bulunmuştur. şahmeran hikayesinin konusu tam olarak bu varsayımdan kaynağını almış olabilir. şahmeranın, genetiği
  değiştirilmiş yarı insan yarı uzaylı bir varlık olması muhtemeldir.*

  şahmeran

  bu hikayenin ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz yarı insan yarı uzaylı varlıkların olabileceğine dair kendi tarihimizden, osmanlı’da tarih kayıtlarına geçmiş bir olaydan bahsedeceğiz. söz konusu olay sultan ıı. abdülhamid han zamanında meydana geliyor…

  abdülhamid han zamanında istanbul’da bir deprem meydana gelir. şu an yerebatan sarnıcı’nın olduğu bölgede o zamanlarda bina yoktu ve insanlar buradaki tünellere girebiliyorlardı. depremden birkaç gün sonra çocuklar oynamak üzere yerebatan sarnıcı’nın olduğu bölgede tünellere girerler ve içlerinden bazılar tüneldeki duvarların birkaçının çatlamış olduğunu görür ve gördükleri manzarayı büyüklerine anlatırlar. duvarlarda içe doğru çatlakların açıldığı bilgisi sultanın kulağına kadar gider ve sultan uzman kişileri bakması için görevlendirir.

  gelen görevliler çatlakların olduğu duvarları açarlar ve içeride bir lahit olduğunu görürler. bu büyük lahitin kapağını açtıklarında ise gördükleri manzara karşısında şok olurlar. lahitin içinde bir mumya bulurlar fakat asıl şaşkınlık yaratan mevzu mumyanın şeklidir. mumyanın başı insan ve vücudu da yılan şeklindedir.

  bu olay kısa süre içerisinde yayılır ve “şahmeran bulundu” söylentileri ayyuka çıkar. bu lahit, içerisindeki mumya çıkartılarak sultan abdülhamit tarafından bir yere saklatılmıştır. konuyla ilgili olan araştırmacılara göre lahit içindeki yaratığın mumyası halen istanbul’da saklanmaktadır ve dönemin yönetim merkezleri olan yıldız sarayı ya da beylerbeyi saraylarında saklanıyor olması muhtemeldir.

  yerebatan sarnıcı

  bu olay hayal ürünü değildir ve yazılı kaynaklara dayanmaktadır. dönemin osmanlıca yayın organı olan “resimli gazeta” isimli dergide olay kaleme alınmış ve lahitin fotoğrafları çekilmiştir. sansasyonların daha fazla yayılmasının önüne geçmek için sultan abdülhamit yerinde bir karar alır ve lahit boş olarak fatih camii’nin avlusuna törenle gömülür. olay gününün fotoğrafları bahsetmiş olduğumuz “resimli gazeta”da yayınlanmıştır. lahit fatih camisi’nden sonra molla fenari camii’nin yanında bulunan, kraliçe mezarlarının olduğu bölgeye konulmuştur fakat lahitin bundan sonraki akıbeti bilinmemektedir. pek çok yabancının bu lahitin peşine düştüğü öğrenilmiştir.

  gazete

  tabii ki alıntıdır.
 • 4
  dasaksiz_penguen 13.10.2017 15:11 ~ 15:11
  bende yarı hayvanım vay aq.şahmeranmışım yıllardır haberim yok:d
 • 0
  tazekan 13.10.2017 15:56
  dinde böyle bir şey yok yalan
  0
  banabubade 15.10.2017 16:42
  siktir deli