5

yerel seçim neden martta

bi dünya öğrenci okullarda ben neden memleketimde oy kullanamıyorum, burda geçiciyim sonuçta. tarih hep mi böyleydi yoksa bi taktik mi
 • 1
  ademak 2 ay önce
  büyük resmi görmeye başladın delikanlı.

  sadece üniversite okuyanlar ve mezunları seçime girse, ak parti %12 alabiliyor. tüm anketlerde bu veri mevcut.
  0
  propanoikacid 2 ay önce
  ilginç değil yani
 • 2
  bohac 2 ay önce
  tarih hep mi böyleydi yoksa bir taktik mi?
  yaz google'a. bu kadar da hazır bilgi bekleme. özellikle erişilmesi bu kadar kolay bir bilgiyi başkalarından beklememek lazım. taktik mi değil mi çıkarımını da kendin yap. bir insan kendi öğrenmezse başkasının dediğine körü körüne bağlanır yoksa. bizim fikrimizi merak edip soruyorsan o zaman tarihleri ver, özellikle mi mart'ta yapıyorlar diye sizce diye sor. bu seferlik bendensin ama insanlar hep iyi niyetli olmayabilirler.
  2019 yerel seçim tarihi -> mart
  2014 yerel seçim tarihi -> mart
  2009 yerel seçim tarihi -> mart
  2004 yerel seçim tarihi -> nisan
  1999 yerel seçim tarihi -> nisan
  1994 yerel seçim tarihi -> mart
  1989 yerel seçim tarihi -> mart
  1984 yerel seçim tarihi -> mart
  bana göre taktik değil, 5 yılda bir çoğunlukla mart sonlarında yapılıyor yerel seçimler.
  her neyse bir kaç google aramasıyla ulaşabileceğimiz şeyleri ve yapacağımız çıkarımları başkasından beklemeyelim, zira doğru söyleyebilirler, yanlış söyleyebilirler, yönlendirebilirler. hoş olmayan sonuçlara sebep olabilir. sağlıcakla.
  0
  propanoikacid 2 ay önce
  doğrusun dostum 👊
  0
  bohac 2 ay önce
  doğruyum tabii, mesela yukarıda 2004 yerel seçim tarihi diye nisan yazdım, halbuki o da mart. saatlerdir kim bilir kaç kişi yazdığımı okudu ama kimse de demedi 2004'teki mart'taymış diye. bu belki önemsiz bir girdiydi ama önemli olsaydı da bu kadar duyarsız olacak mıydık merak ediyorum doğrusu.
 • 1
  popiska 2 ay önce
  kanka 4 yıl önce de martta oldu ve ben yine okulda olduğum için kullanamadım. bu seferde aynı şey olacak gibi duruyor. komplo bunlar djshsh