-3
hangi yoldan gitmeli php js mi bootstrap mı?
merhabalar aranıza az önce katıldım yaşım 21 kodlamaya hep merakım vardı.

2011 de metin2 oyunu için questler vs yazdığımı hatırlıyorum fakat ygs lys derken bu hazirana kadar tamamen kopmuştum ve tek hatırladıpım if ve else komutları :d.

haziran ayında hazır bir script bulup tasarımını ve kullanım alanını özelleştirerek bir site hazırladım hayırlısıyla 15 eylülde kullanıcılarıma sunacağım.

bende bu arada html css derslerini izleyerek %70 ine hakim olduğumu düşünüyorum tasarım konusunda bişeyler yapabilirm artık

şu sıralara bootstrap hakkında bilgim olsun diye (sitede kullandığım script onunla yazılmış) derslerini izliyorum fakat yanlış mı bir yol izliyorum daha önce php veya js mi öğrenmeliyim?

düşüncelerinizi ve tavsiye edebileceğiniz kaynakları yazarsanız sevinirim
 • 1
  rockefeller 5 ay önce
  puvo başlıktaki sorduğun soruya göre hareket edersen yanlış yoldan gitmiş olursun. öncelikle şunu belirteyim, php ve bootstrap çok farklı şeylerdir. php server-side(sunucu tabanlı) bir script dildir. asp, asp.net' in karşılığı gibi düşünebilirsin. bootstrap ise tamamen ön yüz(front-end) geliştirme için css, javascript, html barındıran bir framework dur. mesela mobile web geliştirirken çok kolaylıklar sağlar. php daha çok back end geliştirmeler(örneğin veritabanına bağlanıp verileri listeleme), boostrap ise front-end(ön yüz tasarlama ve geliştirmeleri, html,css,javascript tasarımı) ile ilgilenir.
  programcılıkta dil önemli değildir. aslında dil senin bir aracındır. ihtiyaçlara göre dil seçimini yapabilirsin. öncelikle algoritmaları çok iyi öğrenmelisin ve daha sonra analitik düşünme yeteneğini ve programcılık mantığını geliştirmelisin. (çeşitli yazılım problemleri ile karşılaştıktça kendini geliştirmiş olacaksın).
  hangi yoldan gitmen konusunda kendin karar vermelisin. anladığım kadarıyla tasarıma daha çok yatkınlığın var. front-end tarafında ilerleyebilirsin. sana tavsiyem angular 2.0 ve typescript öğrenmeye çalış.


 • programlama

  Programlama ile bir şekilde ilgilenenlerin bölümü.

  61 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sosabey

  kaangulhan
 • programlama bölümü kuralları.

  --konu ile alakasız paylaşımların yapılmaması.

  --siyaset , küfür içerikli mesajlar silinecektir.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...