8
ekşi sözlük'teki polis düşmanlığı ve pkk sevicilik
devleti, milleti koruyan silahı kolluk kuvvetimiz olan polisler hakkında kötü şeyler söyleyen o kadar çok şerefsiz var ki, sanki hepsi ekşi sözlük'e toplanmış. bugün bakarken bir başlık gördüm ki pkk sevici yazarların hepsi bir başlığa toplanmış. polis hakkında mantıklı konuşan arkadaşları tenzih ediyorum tabiki. ilgili başlık bu

neymiş efendim, çevik kuvvet polisleri insanları zevkine dövüyormuş, işkence yapıyormuş vs. vs. lan oğlum aklı başında adamlarsınız(en azından öyle diyorlar). herhangi bir gösteriye izin verilmediği zaman inat edersen, çevik kuvvet de tehlikeli kalabalığı dağıtmak zorunda kalacaktır. yok hükümetin polisiymiş de bilmem neymiş de. sayısı çokmuş, türkiye polis devleti oluyormuş filan. bu adamların üniversite mezunu olduklarından şüpheliyim.

bu şerefsizler sanırım polisliği basit bir meslek sanıyor. polise karşısındaki terörist molotof kokteyli atarken ateş edemiyor lan polisler!

bunların kafasını anlamak zor. polis keyfi iş yapıyormuş, kendini bir şey sanıyormuş filan.

polisin işi nedir? kamu düzenini sağlamak, vatandaşlar sıkıntıya düştüğünde yardım etmek, hırsızlık vs. olaylarda gereken işlemleri yapıp suçluları bulmak. polis ve asker olmazsa halk daha rahat olurmuş. gel de bunun mantığını anlamaya çalış. sanki polis durup dururken keyfine olaylara müdahale ediyor.

manyak mı deli mi ne bu ekşi yazarları anlamak gerçekten zor. tamam sol görüşlü bir platform olabilirsin de mantığı kenara atıp saçma salak argümanları ortaya dökmek akıl kârı değil.

daha çok şey yazılır da bu konu ile ilgili, uzatmaya gerek yok. tarihin tozlu raflarına kaldırabiliriz buraya yazdıklarımı.
 • 1
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  bütün polisler yargılanamaz ama polis teşkilatının tamamen gözden geçirilmeside bir gerçek. ne yazikki nerde atanamayan işsiz var nerde yandaş hepsini polis yapıyorlar . iyileri elbette vardır onlardan af diler kendilerini tenzih ederim ama polislerin aşırı saçma davranışları kendilerini normal vatandaştan üstün görme olayları insanları çileden çıkartıyor. henüz dün bir olay yaşadım bahsetmek istemiyorum sadece ordaki memurun suçu ama hergün bu tarz olaylarla karşılaşıyorum. protestolara müdahale olayına lafım yok işlerinin gereğini yapıyorlar. ama aşırı yozlaşmış ve siyasetin emri altına girmiş bi kurum
  0
  kullanici 1 yıl önce
  tabiki her meslek dalında olduğu gibi sıkıntılar var. yok diyemeyiz. ama böyle ağızlarından nefret saça saça kuduz köpekler gibi her şeyde polisi suçlamaları gerçekten çok ilginç. devletin silahlı kuvveti olmanın da zorluğu orada başlıyor zaten. kimseyi memnun edemiyorlar.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  hacı her meslekte var ama polislerde bu durum çok fazla ve sürekli ortalıkta oldukları için çok göze batıyorlar. sadece benim yaşadığım onlarca polisle alakalı sıkıntı sayabilirim . bence teşkilat kaldırılıp sıfırdan yeni bi kurum yapılmalı . 2. vakai hayriye olur bu olay
  0
  kullanici 1 yıl önce
  göze batmalarının tek sebebi resmi kıyafetli olmaları ve ister istemez devleti temsil etmeleri. bu ekşi'deki konuyu açan yavşaklar sırf polis devleti/hükümeti temsil ediyor diye düşmanlar. başka bir şeyden değil.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  ekşideki olaya bakmadım doğrudur ama polis teşkilatının pek savunulacak tarafı yok ne zaman her önüne gelen polis olmaya başladı teşkilat bitti . polislerde teşkilatlarını sevmez bu arada siyasiler müdürleri atıyor . müdürleri siyasiyelerin köpeği milletvekili oğlu gelir bi piç polisi denetler bu yüzü nerden buluyor hadi bi askeriyeyi denetlesin göt yiyorsa . eğer tarihide biraz araştırırsan osmanlıda kurumların yozlaşma sebebide budur torpille insanların devlet kadrolarına atanmaları
  0
  kullanici 1 yıl önce
  torpil sıkıntı dediğin gibi. ne kadar torpil olsa da en riskli mesleklerden birisi olduğunu unutmamak lazım. herkesin kaldıracağı bir meslek değil. ona rağmen işlerini yapmaya çalışıyorlar en azından.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  öğretmen ne anlasın polislikten iktisatçı ne anlasın görevden üni bitiren herkes 3-6 ay eğitim komiser oluyo lise mezunu normal memur oluyo 6 aylık eğitimle meslek sahbimi olunur . girenlerde amaç salla başı al maaşı . müdürleri desen göt yalama uzmanı . resmen amaçları halkı korumak değil siyasileri korumak . cafemiz vardı beleşe yer içerlerdi helal olsun yesinler beyler kahvaltısını yaparken telsizden çağrı gelirdi şurda şu olay var vs abi kalkmayacakmısınız derdim sen çayı tazele kahvaltı bitsin kalkarım derdi bu 15 senelik mevzu o zamandar beridir sevmem o kurumu .
 • 0
  advertiser 1 yıl önce
  alayini vericeksin yunus,celiklerin eline ölimüne dovsunler kahpeler
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  zaten karşı oldukları olay bu
  0
  advertiser 1 yıl önce
  hak ediyolar kardesim polisin tirnagi olamaz hicbiri
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  kardeş savunduğunuz yozlaşmış kurumlar birgün sizin ayağınıza basar o gün siz konuşursunuz yanınıza destekçi bulamazsınız . bugün polisin yanlış uygulamalarını savunanalar yarın maruz kalınca destek aramasınlar ibret alın biraz . gezi olaylarında ordaki gençler dayak yerken bunlar polise alkış tutuyordu
  0
  kullanici 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  gezi parkında müdahale edilen masum gençler(!)

  amaç sence ağaçları korumak mıydı abi? barikatlar kurarak, polise saldırarak mı hak aranıyor? dayak yiyen gençler 00.25'teki gençler olmasın :)
  1
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  videodakiler orospu çocuğu pkk sempatizanı örgütler her olayda olduğu gibi kendilerine prim yapmak için toplanmışlar
  0
  kullanici 1 yıl önce
  ee sol görüşlü insanlara göre o videodakiler masum ağaçları korumaya gelen, zararsız, vatanı milleti seven, sevimli, sempatik, delikanlı gençler. polis de bunlara haksız şekilde ve sert müdahale ediyor.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  kardeş orda ilk toplanma amacı farklı sonradan olayı örgütler farklı tarafa çekti zaten nereye sendikalar giriyorsa içinde pkk kesin oluyor arada kaynayanlar gençler oldu
  1
  advertiser 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kimseyi savunmuyoruz kardes. 7 24 calisan bu vatan icin canini hemen vericek yigitleri savunuyoruz bunu savunmak ne zamandan beri suc oldu.
  1
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  kardeş o olay eskidenmiş şimdi kpss den atanamayan torpille polis oluyo can verme olayını filan geçelim
  0
  kullanici 1 yıl önce
  şu an doğuda operasyon yapan asker ve polisler durduk yere torpilli olduğu için mi şehit oluyorlar? vatan sevgisi teröristlere karşı savaşmak değil de nedir? allah yardımcıları olsun bu arada.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  kardeş askeriyenin her zaman arkasındayım orayı karıştırma benim anlatmak istediğim polis teşkilatında aşırı sorun olması herhangi bir polisede sorarsan (akademiden yetişmiş birisine ) oda aynı yozlaşmadan bahsedecektir
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  acil devrim yapılması gereken kurumlardan kişilerle işim yok kurum bitmiş
  0
  advertiser 1 yıl önce
  artik polislik oyle kolay degil be kardesim. cok sukur 3 tane aslan gibi kardesim pois olucak bu sene. 3u de gozunu kirpmadan can verir. ve onun gibi niceleri.. biraz gozunu suan dogudaki olanlara cevirsen anlarsin beni.
  0
  mehmetcemrekisa 1 yıl önce
  gezideki vatan haini pkklıları savunuyorsun üstüne gelmiş ekşi sözlüğe laf ediyorsunuz. ironiye gel.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  dogru oku canimi sıkma senide sikerim gezideki pkk lilarida sikerim
 • 1
  klikpuv 1 yıl önce
  çabuk konuşun lazcoder gelmeden. zira hemen ülkücü etiketlerinizi yapıştırmaya başlar
  1
  kullanici 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ben önceki yorumlarımda ülkücü olmadığımı belirttiğim için sorun yok
  2
  klikpuv 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ooo iyi yırttın o zaman yoksa affetmez gider senin için özel başlık açardı :)) ve evet ben de ülkücü değilim.{http://www.puiv.com/i/vl140mtc}
 • 1
  sadurra 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  polisleri bende sevmiyorum. fakat benim sevmeme nedenim ekşi'deki sikik eylemler de dayak yiyen solcuların nedeniyle aynı değil. polis dediğin senin de görevini yazdığın üzre kamu düzenini sağlamaktır. gördükleri kızlara laf atan polis geçtim onu askerler gördüm. genelleme yanlış elbette. ama boyum uzun copum var e kardeşim silahım da var hepinizin geçmişini sikerim havasıyla ortalıkta güya ''güvenlikten'' sorumlu bir alay yavşak var. otuz tane öküz gibi adam mevzu var zannedip yolda gördüğü 5 tane çocuğa hayvan gibi dalıyorlar. halbuki mevzu falan yok. bir yerde çatışma çıktığında çatışma bittikten sonra gelen memleket polisi üç beş tane ergen görünce hayvan gibi dalıyor.

  gelelim bu ''hükümet polisi'' mantığına. polis zaten hükümetindir. hükümetin yap dediğini yapmak istemeyen adam polis olmaz. devlet var emir var. polis devletin adamıdır. behzat amirimizin de dediği üzere onlar ''egemen güçleri'' korumak için varlar. polis haklı ya da haksız eylem dinlemez. hatta o eylemin haklı-haksız olduğunu da sorgulamaz, gider yapar. eylemi çok haklı görüyorsa belki aralarında nazik davranmaya çalışanlar vardır. ama polisin olayı budur. devlet yap der o yapar. devletin yap dediğini yapması sikimde değil. onun için maaş alıyor zaten. ama sokakta gördüğü herkese haklı-haksız dalmaya çalışan yavşakları da kimse savumasın bir zahmet.

  bu artist sherlock gibi gezenleri var bir de bunların. ona hiç girmiyorum.

  yalnız bir kaç kere beni evime kadar bırakan polislerle de tanıştım. hepsine laf etmek yanlış.
 • 0
  vasiliagayev 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ızmir'de sırtında türk bayragi olan kizi jopladılar.üç sene önce.devletin polisini severim sayarım başimin tacıdır.ama hükümet polisini sevmem kul olan polisi çıkarları için el pençe olan sevmedigim polisten kastim bunlar
 • 0
  mehmetcemrekisa 1 yıl önce
  inci sözlükte ekşinin bir türevi. al birini vur ötekine.
 • 0
  ka_fa1500 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  sadece bizim ulkemizde degil tum dunyada polislik sevilmeyen bir kole cinsidir. hicbir polis vatan veya halk icin calısmaz , sadece ve sadece hukumet ve maaş için çalışan tamamen vasıfsız, polis olmadan once herhangi bir işte çalışabilmeleri imkansız mahalle kabadıyısı, agzı bozuk (benim gibi) cahil o gun sadece verilen gorevi masummus degilmis ayırt etmeden halleden silahlı serseri grubu.
  sagcı solcu olayına girmeyin saglam kufur kullanan bi agzım var
  17 yasımda sadece gecirdigim trafik kazası sonrası hastaneden eve kafam sarılı sekilde giderken yolda goz altına alındım. sebep: yuzumde ustumde kan varmış, tarrrrağam cebimde hastane raporu var hastane polisinde kaydım var. devamını dinle. ekip minibusune binince icerde 7 gariban daha vardı.
  telsizden anons geciyolar; n'aptınız kac kişi oldu? -8oldu amirim. -alın iki kisi daha gelin. yolda giderken intihar eden bi ihtiyarın evinin onunde durduk, genc bir komiser azarladı memurları, demekki olayı biliyormus ama bi ise yaramadı, amire anons gectiler direk karakola dogru yol aldık, daha bitmedi. bu mal oglu mallar bizi arabadan indirmeden arkada baska bi polisle konusuyorlar. bi is adamının kucuk kızı kacırılmıs, her karakol en az 10 kisi gozaltı yapacakmısmımıs bu ibneler tipini begenmediklerini toplamıslar. icerde yasananlar cok dah ayrı bir konu oraya hic girmiyorum
  1 yıl sonra topkapıda gozaltına alındım tipimi begenmeyen vasıfsızlar tarafından, bu sefer yeni boyanmıs karakol icin temizlik elemanı topluyolarmıs, kabul etmeyince bi araba dayak yedim 24 saat gozaltında tutuldum. bunların koruyacagı vatanıda halkı da bunlara maas vereni de bunları savunanıda kufur etmeme kimse engel olamaz. icimde ki bu nefret son nefesime kadar bitmeyecek. öz kuzenimle sırf polis oldugu için yıllardır konusmuyorum gerci polis olmasada konusmazdım tam olarak sıradan bir polis, vasıfsız, pislik, sapık, rusvetci aşagılık insanın tekidir kendisi.
 • 3
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  bazı solcular
  akp karşıtı olmak için vatanı milleti satar
  bkz:kılıçdaroğlunun ilk 4 maddeyi pkk kanalında değiştiririz demesi
  dipnot:akpli değilim
 • 0
  exael 1 yıl önce
  ilk 4 maddeyi pkk kanalında değistiriz demesinin videosunu atarmısın inciden gelmiş ekşiyi karalamaya çalışan birisin sizin kafadan değilse bu ülkede herkez pkklı bu ülkede en büyük terörist sizin gibi kafa tascılar her boku siz yersiniz sonra buraya gelir solcular böle solcular söyle dersiniz bugun 14 yaşındaki cocuğu öldürenler 14 yaşındaki cocuklara tecavüz edenler sonra meclliste buna red oyun verenler kadın ve cocuk katili adamlar burda yorum yapabiliyor
 • 0
  mrpoliceman 1 yıl önce
  burda böyle olur olmaz konuşanlar keşke polis olsa da anlasa sımartılmış halkımızla uğraşmak ne kadar zor. (yozlaşmış ahlaksız polisleri kesinlikle savunmam ordan gelmeyin boşuna)
 • 1
  hedap 11 ay önce
  umarım buraya da sıçramaz.
  1
  kullanici 11 ay önce
  farklı görüşte yazarlar çok ama mantıksız yazar yok burada şükür.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...