3
türk filmlerinin sinemadaki yeri
Bence belli başlı yönetmenler dışında başarılar sağlanamıyo onlar da zaten yurtdışında tek tük ödül alıyo sizce bu Türkiyenin imajından mı kaynaklanıyo yoksa gerçketen başarılı film yapa mıyor muyuz
 • 0
  tombalaci 11 ay önce
  Türkler sinema sektöründe gayet başarılılardır. Arada çürük filmler çıkıyor tabii. Mesela komedi ve korku türlerinde gelişmemiz lazım. Komedide saçmalıyor, korkuda abartıyoruz.
  1
  breathsymphony 11 ay önce
  Korkuyla komediyi karıştırmamızdan kaynaklanıyor bence.
  Ne zaman bize ait bir korku filmi izlesem gülüyorum çünkü.
  1
  harder28 11 ay önce
  Sen savaşla aşkı karıştırmışsın
  0
  breathsymphony 11 ay önce
  Haha o da olabilir tabii :D
 • 3
  kutukola 11 ay önce
  sinemayı biraz da seyirci şekillendirir. filmler genellikle gişe amacı güdülerek yazılır,çekilir. eğer kalitesiz yapımlara gidip, yapımcıya para kazandırıyorsa bir seyirci. sinema sektörü kendini geliştirmek yerine aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önünüze koymaya devam eder. mantık olarak, adam 30 milyon tl harcasa da, 1 milyon tl harcasada bir filme, eğer gelir değişmeyecekse ucuza kaçacaktır. yani türklerin sinemada ki başarısı ülkemizin imajından değil, ne izlemeyi sevmemizden kaynaklanmaktadır. tvde durum aynı. yabancı dizilerle türk dizilerini karşılaştıracak olursan açık farkla öndeler. ama reyting alınıyor ki tam gaz devam ediyorlar. yoksa her kanalda bir evlendirme programı olmasının başka bir açıklaması olamaz, ya da acunun haftanın 8 günü survivor yayınlamasının.
  0
  kaka_adam 11 ay önce
  +1 bro
 • 0
  500mbharddisk 11 ay önce
  "Türk Lokumu" adlı filimin fragmanını görmem bile sinemadan sogumama yetti ki biz sinemadaki yerini konuşuyoruz
  başarılı yapımlar yok mu elbet de ama neden bu kadar az diye sorgulatıyor kendini
 • 0
  vasiliagayev 11 ay önce
  Basariliyiz fakat seyirci değerini vermiyor.Misal gecen Tvde Bana Masal Anlatma diye yeni bir sinema filmine denk geldim.Hoşuma gitti internetten baktim 8 almis imdbden.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...