14

acaba ?

ahmet takan: bu da ne mi?.. geçtiğimiz hafta içinde akp'den çok önemli 3 isim ingiltere'ye gitti, efkan ala, mehdi eker, taner yıldız... "çözüm süreçlerini" incelemek için. davetli oldukları yerin ismi: kısa adı dpı olan democratik progress institute... ingiltere derin devletine bağlı bir düşünce kuruluşu. akp'li bu 3 ismin r. erdoğan'dan gizli bu ziyareti gerçekleştirmesinin imkanı var mı?.. yok!.. girin internete, ziyaretle ilgili fotoğraf ve bilgiler dpı'nın resmi sayfasında hâlâ duruyor. bu ziyaret, türk kamuoyundan itina ile saklandı. görüşmelerde kimler yok ki, dpı'nın "kürt asıllı liberal" olarak bilinen ceo'su kerim yıldız, irlanda eski dışişleri bakanı dermot ahern, ingiltere derin devletinin askerleri... ankara kulislerinde uzun bir süredir konuşulan ve benim de bu köşeden defalarca dile getirdiğim iktidarın yeni "çözüm süreci" arayışları ve erdoğan'ın bunun için ingiltere ile yürüttüğü arka kapı diplomasisi iddiaları var... acaba akp'nin 3'lüsü erdoğan'a ingiltere temasları ardından ne rapor verdi?. bu gezinin ardından danışıklı dövüş olduğu ortaya çıkan baskın seçim süreci açıklamaları ve görüşmelerinde neden gaza basıldı?. birilerinin neye çok acelesi var?..

hatırlayın!.. dünkü yazımızı, nato genel sekreteri'nin ankara'ya ziyaretinin ertesi günü doktor devlet bahçeli'nin "erken seçim" çağrısını yapmasının çok manidar olduğunu dile getirerek bitirmiştim!..

acaba, iktidarın süresi uzatılarak oslo sürecine format mı atılmaya çalışılıyor?..
 • 2
  enon 11 ay önce
  bu elemanı hep takip ediyorum, çok fena kulisi var.
  0
  systemfailed 11 ay önce
  her seyın arkasından ıngıltere çıkması hiç gündemde olmamaları sinir bozucu
 • 0
  f242 11 ay önce
  lanet olsun böyle işlere
 • 2
  jrbatus 11 ay önce
  hep söylemişimdir yine de söylüyorum, almanya dünyanın motoru, ilgiltere tahtıdır. süper güçler parantezini istediğiniz kadar uzatın dünya üzerinde kraliçeden habersiz hareket edemezsiniz. ayak işlerini nato ve amerikanlar yapar ama kararları ingilizler alır. osmanlının son dönemlerinden tutun günümüze kadar şekillenen bütün sınırlar ingiliz gözetiminde ve iznindw olmuştur. günümüzde de olduğu gibi o zamanlarda bunu kaba kuvvetle değil istihbarat ağı sayesinde yapmıştır. şaşırmayın arkadaşlar. türkler ypg ile dahi masaya oturabilir, amerikayla anlaşabilir ve yahut natoyla tekrar nikah tazeleyebilir ama köşede bi yerde daima bi ingiliz gözlüklerinin arkasından olan biteni izlemektedir, akşam dört çayı vakti hariç.
 • 0
  tuneless 11 ay önce
  ingilterenin klasik stratejileri kendileri... her zaman çay kaşığı olan bir millet ve devlet olarak; savaş ve kaos planları dışında yakında ekonomik alanda da güzel faaliyetleri olacağına dair duyumlar var.
 • 1
  inflamess 11 ay önce
  yanlış hatırlamıyorsam cumhuriyet gazetesi gidildiği gün öğleden sonra internet haberi olarak paylaşmıştı.benim görüşümce fazla değil bikaç haftaya çözüm sürecini tekrar önümüze getirip seçim konusunda fayda görmeyi beklediği konulardan biri olucak.doğudan oy almasının başka bi çaresinin olmadığını düşünüyor daha önce yaptığını tekrar yapıp kandırmak için yer arıyor bakalım buna da kanılacak mı?
8 saat önce 8 saat önce
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.