8

gazetecilik

arkadaşlar yarım saatlik bir araştırma sonucu istisnasız herkesten duyduğum şey tarafsız gazetecilerin mapushanede oldukları yandaşların ise adlarını duymamız. sahi iyi bir gazeteci tarafsız bir gazeteci olmak demek hapse düşmek demek midir? dürüst olunarak şu dünyada gazetecilik sektöründe bir yerlere varılamaz mı???
 • 0
  anilcan 3 ay önce
  siyasete karışmazsan dolaylı yoldan siyasete karışabilecek olayları araştırmazsan tabi varılabilir
 • 0
  bizanskurdu 3 ay önce
  aynen öyle demektir. eskiden güzel bir meslekti, şimdi eğer işini iyi yaparsan kariyerinin son basamağına doğru hapishaneye girersin. ha ben iyi yalarım, iyi cok cok çekerim dersen olabilirsin. baya da zengin olursun.
 • 4
  hedap 3 ay önce
  ben sadece gazetecilik yaptığı için hapise girdim diyenlerin gazeteci olduğuna inanmıyorum. özellikle şu son zamanlarda. muhalefet olmakla ihanet içinde olmayı karıştıran insanlar var. ne olursan ol devletini milletini zora sokacak bir harekette bulunman=hainliktir.
  dünyanın neresine gidersen git gazeteci dediğin insan, o gazetenin sahibinin patronunun, dolayısıyla o patronun taraf olduğu insanların sadece sözcüsüdür.
  gazetenin başında bulunan patron, ne yayınlanmasini isterse o yayınlanır, ne söylenmesi istenirse o söylenir.
  ve büyük kitlelere hitap eden tüm yayın kuruluşları hiç bir şekilde tarafsız değildir, olamazlar.
  ahmet şık için bile devlete millete ağıza alınmadik hakaretler ettiği için karşı çıkarken, muhalif diye tutuklanıyor diyenler vardı.
  hdp den milletvekili oldu bu arkadaş.
  sonra vay efendim biz bu adamı böyle bilmezdik bilmem ne.
  muhalefet maskesi takmış sözde gazetecilerin hapiste olmasıyla, gazeteciliğin kendisiyle arasında ben pek bağlantı göremiyorum.
  dürüst gazeteci olmak kısmına gelirsekte, sen bir şirkette gazetecilik mesleğiyle ise başladığın zaman otomatik olarak ağzından çıkacak kelimelerin tek bir kişi tarafından kontrol edileceğini kabul etmiş oluyorsun.
  diğer türlü para kazanamazsin, ayakta duramazsin.
dün