1
wordpress facebook'ta paylaşma sorunu
kişisel bloğum olmadığından yazdığım yazıları buraya atmaya karar verdim. neden böyle bir karar aldım bende bilmiyorum :) öncelikle belirtmek isterim ki bu konuda bende mağdur oldum. çözümüne ulaşmakla beraber, kimsenin benim gibi mağdur olmamasını isteyerek bu konuya yer vermek istedim.

sorunumuz, wordpress temamız da yazdığımız yazılar, haberler, blog vs. bunları facebook üzerinde paylaşmak istediğimizde yazıya has olan resmi çekmek yerine varsayılan resmi çekmesi. bu olay canımızı sıkıyor ve okurlara itici gelebiliyor.

çözümü, header.php dosyasına bir takım kodlar eklememiz gerekiyor. kodları verelim;

http://notes.io/eng3

etiketleri arasına yukarıda verdiğim kodları eklerseniz sorununuz düzelmiş olacaktır.

ayrıca yazımı sonlandırmadan önce şuraya dikkat çekmek istiyorum . siz kodları ekleyeceksiniz, deneme yapmak için sayfanıza gireceksiniz ardından aynı sorunun devam ettiğini göreceksiniz. bunun sebebi facebook‘un önbellekleme özelliğidir. facebook daha önceden sizin ilk paylaşmak istediğiniz sayfanızı yazınızı o resimle tanıdığı için, bundan sonraki paylaşımlarda da o resimle görecektir.

yapmamız gereken bu adrese gittikten sonra sorunu sorunu olan sayfayı url girin bölümüne giriyoruz. ardından hata ayıklama butonuna tıklıyoruz. ve daha sonra scrape again butonuna basıyoruz.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.  • web

    Webmasterların bilgi alışverişinde bulunabileceği bölümdür.

    1 takipçi

  • abone ol

  • moderatörler

    ismail5412

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...