-1
1 mayısta taksime ! sykp
yazıları ile duvarlara yazı yazan kişiler 1 mayısta taksimde toplanmayı planlıyor.
(karşı binaya yazılmış.)

sykp nedir ?

sykp; sosyalist yeniden kuruluş partisi anlamına gelerek bu partiyi anlatmak için kullanılan kısaltmadır. partinin merkezi ankara'dadır.

sosyalist yeniden kuruluş partisi (sykp), işçi sınıfı ve bütün ezilenlerin komünist partisidir. eş genel başkanlık sistemi uygulanır. genel başkan "prof. dr. nejla kurul" ve "tuncay yılmaz" dır.
sykp, türkiye siyasi tarihinin en önemli halk ayaklanmalarından birisi olan gezi direnişi'nin içerisinde kurulmuştur.


 • 0
  kaygusuzyazar 9 ay önce
  yani 1 mayıs icin taksimin anlami büyük ama artik bölücü güçlerin oyuncagi haline geldi . bence taşkinlik cikarmadan baska bi yerde toplanilmali. amac anmaksa mekan önemli değil
  -1
  hellomyfriend 9 ay önce
  neden bu eylemi yaptıklarını bilmiyorum ancak işçi maaşlarının düşüklüğünden dolayı vb. olduğunu düşünüyorum herhangi bir yerde sebebini bulamadım.

  ayrıca şu ana kadar sykp'nin hiç bir yere zarar vermediğini gözlemledim.

  sadece işçileri savunan bir parti.
  0
  kaygusuzyazar 9 ay önce
  partiyi bilmiyorum ama taksimde eylem yasak ermeni hareketten dolayi ustelemeye gerek yok. illa ses duyurmak icin taksime gitmeye gerek yok olay cikacak
  -4
  klikpuv 9 ay önce
  aferin sözlerim etkisini göstermeye başlamış.
 • 1
  klikpuv 9 ay önce
  bu insanların gerçekten benim işçimin emekçimin hakkını savunacağını düşünen var mı ya? 1 mayıs bahane polise saldırmak ülkenin gündemini değiştirmek şahane.
  0
  hellomyfriend 9 ay önce
  kardeş parayonak mısın, şizofren mi ? ulan kedi kaldırıma sıçsa akp düşmanı emperyalist dersiniz amk
  0
  klikpuv 9 ay önce
  ayıp ediyon beni kaybediyon.
  -1
  hellomyfriend 9 ay önce
  umarım kısa zamanda kaybederim seni kardeş
  0
  klikpuv 9 ay önce
  o zaman annen ölsün.
  -1
  hellomyfriend 9 ay önce
  :) rezil veled
 • 1
  yusufir 9 ay önce
  hepsi ayni bokun farklı rengi. bunlar belki biraz daha acik renklidir tek fark o. işçi hakkini savunuyorlarmis. ışçileri savunan parti çok ama hepsinin amacı foşik teceye karşı devrim mücadelesi vermek.
 • 0
  sadurra 9 ay önce
  1 mayıs'ta işçi bayramı kutlamaya karşı değilim fakat ülkede bomba haberi almayalı uzun zaman oldu. bir kalabalık görünce patlatmaya müsait bir örgüt var karşımızda. yine solcular patlayacak diye tırsmıyor değilim yani, güvenlik sıkıntısı çeken bir ülkede özellikle.
 • 1
  serhatcakmak 9 ay önce
  birde siz eksiktiniz ve eksik kaldınız amacınız bu ülkeye komünizm, sosyalizm, kapitaliz'mi getirmek başka bir şey değildir, sizin amacınız asla kimsenin hakkını savunmak değil devleti düşürmektir, bölmektir. bu ülke başka ülkelerin yönetim biçimi ile ilerlemeyecektir milliyetçi, dokuz ışık şeklinde ilerleyecektir ve hedefine ulaşacaktır. amacınız polisler ile kargaşa çıkarmaktır. izin vermeyeceğiz !
  0
  kaygusuzyazar 9 ay önce
  kardeş kapitalizm ülkemizde var zaten neden getirmeye çalışsınlar
  -1
  hellomyfriend 9 ay önce
  komünizm'i türkiye'deki çakma komünizm sanan cahil herifin tekisin puro. o kadar paranoyak ve hükümet yanlısı koyun olmuşsunuz ki sinek kaldırıma sıçsa anasına söver kapitalist sosyalist atayizt darwinikz dersiniz.

  siz bu ülkeye tek yönetimi getirmek halkın kararlarını düşünmeyen insanları sonsuz başkan yapmak hükümetin köpeği olmak istiyorsunuz. • türkiye'de hayat

  Türkiye'de olan olaylar, hırsızlıklar, kötü olaylar, davalar, haksızlıklar ve adalet sistemi kısaca her şeyi ile ilgili. buraya yazın paylaşın.

  0 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  hellomyfriend

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...