1
doğru bildiğimiz fakat yanlış olan şeyler
çocuklara şeker vermek:şu ana kadar en az 12 ayrı çalışma çocukların yiyeceklerinin içindeki şeker seviyesini araştırdı. fakat hiçbiri az şeker yiyen ya da çok şeker yiyen çocukların davranışları ile arada bir bağlantı kuramadı. bu araştırmalarda şekerlemeler, çikolata ve doğal şekerler baz alındı. şekere hassasiyeti olduğu düşünülen çocuklarla yapılan araştırmalarda bile çocuklar, şeker diyeti yapanlardan farklı bir davranış sergilemedi.

uyurgezerleri uyandırmak:birçoğu bu durumun kalp krizine, şoka ya da beyinde hasara yol açacağını düşünüyor. bir uyurgezeri uyandırmak onları korkutabilir ve akıllarını karıştırabilir hatta bu duygularla size zarar vermeye de kalkabilirler. dolayısıyla bir uyurgezeri uyandırmadan yatağına götürürseniz bu yapacağınız en iyi şey olur. ama onları uyandırırsanız ne kalp krizi ne de felç geçirirler.

sizin bildikleriniz varsa yazın faydanalım...
 • 0
  yusufir 11 ay önce
  internetten öğrenilen şeylerin doğru olduğunu sanıyoruz. bunu her yerde görüyoruz burda dahil. rastladığımiz her bilgi doğru değil maalesef.
  0
  ugrzn 11 ay önce
  katılıyorum
 • 0
  potheadsmoker 11 ay önce
  tuzun ihtiyac oldugu zannederiz fakat tuz bir bagimliliktir yedigimiz besinlerle metabolizmamizin sodyum ihtiyacibzaten karsilanir fakat cocuklugumuzdan beri tuz yemeye aliskin oldugumuz icin tuza ihtiyacimiz oldugunu dusunerek kendimizi sartlandiririz. bilimsel arastirmalara gore ilave olarak tuz tuketimi fazla olan insanlar bagimlilik edinmede ilave tuz tuketmeyen insanlara gore daha egilimlidirler.
  potheadsmoker tarafından 11 ay önce düzenlenmiştir.
 • 0
  efendikaptan 11 gün önce
  beynimizin yüzde onunu kullanabiliyoruz meselesi var bi de arkadaşlar rahat olun yüzde yüzünü kullanıyorsunuz.


 • bilgi

  7 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  uyumsuz

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...