14
suriyeli öğrencilere geri ödemesiz burs
Türkiye’de yerli öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs olarak 400 TL alırken Suriyelilere 1200 TL verilecek bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?
 • 1
  eski46lik 9 ay önce
  sana eksi verenin ta aq verdim +nı. yakında seçmen olarak kullanılcak bu kitleye şimdiden askeri ücretin alıştırmasını yaptırıyolar. diyecekler ki esedden sizi biz kurtardık para verdik okuttuk nüfusumuza aldık. Şimdi seçmen oldunuz bize oy verin. bilinen rakamlarla 3 milyon kişi %4, 4,5 oy farkı demektir. Anlayabiliyo musunuz ?
  0
  knex 9 ay önce
  Dediğin şeyde yapılmış durumda artık iş yerleri toplam çalışanın %10 u kadar Suriyeli işçi çalıştırabiliyor ( asgari ücret ile. )
 • 0
  tabaruha 9 ay önce
  Kendi ülkende ikinci sınıf vatandaş olmak.
 • 0
  noauthorityforoldmen 9 ay önce
  kaynak ?
  1
  knex 9 ay önce
  0
  noauthorityforoldmen 9 ay önce
  eyv. link çalışmıyor, açılmıyor ama netten aratınca varmış böyle bir şey fark ettim.
 • 2
  urghc 9 ay önce
  Hakkım varsa haram ediyorum. Net.
 • 1
  noauthorityforoldmen 9 ay önce
  yahu bu adamları dışlamak olmaz 3-3.5 milyon kişi var sonuçta. bunları toplumsal hayattan dışlamak ileride gettoların varoşların yeni çinçinlerin oluşmasına sebebiyet verir ki sonra al başına belayı. ha bunları toplumsal hayata adapte edeceğim diye işin bokunu çıkartmakta nedir ? 1200 TL burs nedir? bizim ilk 100e girin arkadaşlarımız alıyor ancak bu kadarını. ben 400 tl kredi borcunu ödemek için mezun olunca kıçımı yırtacağım, adam taş gibi okulunu okuyup mezun olacak, borç morç derdi olmayacak. ya varsın okusun ama bizim de ağzımıza sıçmayın kaş yaparken göz çıkartmasınlar. bu suriyelileri alırken insan bir bakar ne kadar iş kapasitem var, ne kadar istihdam sağlayabilirim. şimdi haziranda schengen yüzünden mülteci alımı devam edecek. bu ne kadar yaralı olacak şüpheliyim. sonuçta türkiyedeki insanların sanki kaçı yurtdışına gidebilecek kapasitede bütçeye sahip. ben bırak yurtdışını daha güneye inemedim parasızlıktan amk.
  noauthorityforoldmen tarafından 9 ay önce düzenlenmiştir.
  1
  knex 9 ay önce
  Ayrıca ODTÜ gibi bi okula sınavsız girebilmeleri ne kadar mantıklı bu hükümetin arap sevdalısı olduğunun şüphesiz kanıtıdır.
  1
  noauthorityforoldmen 9 ay önce
  yani bunlar 1 yaparken 5 götürüyor. bence arap sevdalığı falan değil. adamlar kendi bireysel çıkarlarını düşünüyor. nasıl oyumuzu kaybetmeyiz diye düşünüyor. zaten 42 puanın altına inmiyor adamlar. onla için yeni seçmen kazanmanın da bir önemi yok. sadece kendi kesimine hitap etse yeter matığındalar. benim gördüğüm kadarıyla bu akplilerde bu tarz olayları seviyorlar. yok "bak yardım ediyoruz, büyük devlet böyle olur." gibisinden. halbuki bu pirince giderken bulgurdan olmak resmen
  1
  knex 9 ay önce
  Çok haklısın katılıyorum aynı ilgi alaka Türk gençliğine gösterilse keşke Araplar tarih boyunca Türkleri arkasından vurmuş bir millet güvenmek ne derece doğru bilinmez.
  0
  noauthorityforoldmen 9 ay önce
  ben ne arap üstünlüğünden ne de türk üstünlüğünden yanayım. şu yardım yapılacaksa hepimize doğru düzgün, eşit bir şekilde yapılsın. desen ki bu insanlar bizden çok daha kötü durumdalar çoğunun geliri yok o yüzden veiliyor. yine mantıklı değil. sen bu insanlara burs verene kadar isthidam yaratırsın daha çok işine yarar. ya bu insanlar 3-4 senedir buradalar. bu kadar sene geçmiş hala hayatlarını düzene sokamadılar. bunlara da yazık. bu mülteci sorunu bence doğru düzgün idare edilemedi bence. götümüze patlamaz inşallah. hayırlısı bakalım
  0
  knex 9 ay önce
  Duzelmeme sebebi belli iş teklif eden lokantaya 30 TL diyorsun çok az dileniyorum 100-150 kazaniyorum diyenini gördüm.
  0
  noauthorityforoldmen 9 ay önce
  bunu diyen insanında amk.
 • 1
  analizan 9 ay önce
  Asgari ücretin 1300 lira olduğu , atanamayan veya işsiz kalan yüzbinlerce üniversite mezununun olduğu, açlık sınırının asgari ücretin ortalama 2 katı olduğu bir ülkede; mülteci öğrencilere 1200 lira karşılıksız para verilmesini hangi kalıba sokacaklar çok merak ediyorum.
 • 3
  arya 9 ay önce
  tayyip erdoğan, ahmet davutoğlu, bilal, sümeyye, emine, abdullah gül valar morghulis..
  2
  vasiliagayev 9 ay önce
  Yeni sezonda bekliyoruz bunları
  2
  arya 9 ay önce
  şimdilik körüm eğitimim bitsin her birini öldüreceğim.
 • 2
  filozofunsakali 9 ay önce
  Ben TC vatandaşı olduğuma rağmen sınavla üniversitelere girmeye zorlanıyorsam ki yine standartların altında bir biçimde affedersiniz yada etmezsiniz sikerim böyle adaleti.
 • 3
  cnphlvn 9 ay önce
  Valla haram zikkim olsun ya ben burda 150 tl ye acil ihtiyacim var elimde ne var ne yok sattim ogrenciyim ama adamlar 1200 tl burs aliyo allah belalarini versin 2 gundur acim
 • 1
  80kiloysa79udassak 9 ay önce
  Bende bu ülkenin vatandaşıysam bir gram hakkım varsa bu devlet üzerinde hepsi haram olsun tayyibe de bu koduğumun korkak orospu çocuklarına da
 • 0
  vasiliagayev 9 ay önce
  Ben kredi aliyorum ve benden faiziyle geri alıcak.
  0
  glassofwhiskey 9 ay önce
  yol yapacak güzel kardeşim niye öyle diyorsun?
 • 0
  accordionist 9 ay önce
  |Biz bursluluk sınavına gelirimiz 50 lira fazla diye giremeyek (onca yıldır vergi veriyoz) elın adamı kaçıp gelsin ona 1200 ver sektir uleennnnn!!!!|
  accordionist tarafından 9 ay önce düzenlenmiştir.
 • 0
  jaguar406 9 ay önce
  Bunlar yüzünden milliyetçiliğimden soguyorum.Milletimiz bir gün olanların farkına varacak zira o gün çok gecikmiş olacağız..
 • 1
  reckless 9 ay önce
  tabi suriyeli kardeşlerimize 1200 TL vermemiz ülkemizin yardımseverliğindendir neden vermeyelim? vatanından uzakta tanımadık yerde sahipsiz kalmışlar, ancak kendi vatandasının ebesini aglatıp sonrada başkasına şov yapmak olmaz. Önce Kendi vatandasına , gencine sahip çıkıcan, şov amaçlı böyle toplara girmek yanlış...


 • 1
  uuux3 9 ay önce
  ben 3 kişi kaldığımız evin kirasını zor zar ödüyorum,bişey alırken acaba ayın sonunu çıkarabilcem mi diye düşünüyorum hemde kendi vatanımda. ama vatanlarını savunmak yerine kaçan adamlar buraya gelip benden daha lüks hayat sürüyor 1200 lira alıp keyiflerine bakıyor. bende ayın 9 u gelsede elimize biraz para geçse diye bekliyorum. he o parada burs değil KREDİ! bir gram hakkım varsa hepsine zehir zıkkım olsun
 • 0
  bellafonte 9 ay önce
  Bir devlet, kendi halkına yetebildigi kadar devlettir benim için. Kesinlikle böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Bizler 1200 alırken onlara ayrıca 400 verilse tamam. Ben yardim edilmesin demiyorum ama. 800 TL fark az değil hocam.
 • 0
  acab1966 9 ay önce
  Halklar hakettikleri gibi yönetilirler.
  1
  mrmuskulpesent 9 ay önce
  Haccac-ı Zâlim, Emevî devletinin ordu kumandanla­rından biri idi. Sahabeden sonra gelen Müslüman nesle çok zulmetmiş, baskıda bulunmuştu.

  Ona dediler ki:

  — Sen Hazret-i Ömer'in nasıl adalet ettiğini biliyor­sun. Ne olur, bize onun gibi muamele eyle.

  Şöyle cevap verdi:

  — Hazret-i Ömer'in zamanında, sahabeler gibi halk vardı. Siz sahabe gibi adalete lâyık olun, ben de Ömer gi­bi âdil olayım. Siz sahabe gibi adalete lâyık halk olmu­yorsunuz, ama benden Ömer gibi âdil olmamı bekliyor­sunuz, yağma yok. Sizin gibi halka, ancak benim gibi kumandan gerektir. Lâyıkınız budur.

  üzerine biraz düşünmek lazım...
  1
  buraq 9 ay önce
  Toplum olarak hatalarımız devletin sorumluluklarını yerine getirmemesine bahane olamaz. Gelgelelim ki bizim Haccac-ı Zalim gibi bir önderimiz oldu da ses mi çıkardık?
 • 0
  raplikas 9 ay önce
  alınması inanılmaz zorluk isteyen burs
 • 0
  buraq 9 ay önce
  Bir art niyet sezerim. "Nasılsa bizim vatandaşlar koyun bir dediğimizi iki etmezler, itiraz edenin de sesi çıkmaz." diye bir "ses" duyarım.
 • 2
  efendisioftherings 9 ay önce
  Gazi maaşı 350 tl bunu düşünün.
 • 0
  quentra 9 ay önce
  Üvey evlat mıyız biz
 • 0
  ugrzn 9 ay önce
  Siken sevilir aga
 • 0
  bahtiyar 9 ay önce
  yahu tamam mağdur olabilirler eyvallah verin 1200 tl vatanları yok şuan ama anlamadığım şey şu kendi halkını kendi öğrenci niye bukadar eziyosun ezik gösteriyosun ver bari bi 700 lira felanda verdiğine değsin
 • 0
  valhalla 9 ay önce
  20 yaşındayım şu ana kadar hiç burs almadım ve almayacağım. Fakat verilen burslarında ihtiyacı olan insanlara gitmesi her normal vatandaş gibi en büyük arzum.
  geçenlerde okulda biriyle muhabbet etme fırsatım oldu(suriyeli). çocuğa verilen para fazla gelmiş olmalı ki fitness a falan gidiyordu.
  düşünün ki bir ülke yönetiyorsunuz ve ülkenizde tek amacı o gün aç kalmamak olan milyonlarca insan var , asgari maaşla ev geçindirmesi gereken yüzbinlerce aile var ve siz gidip yabancı bir ülkeden gelen ve hiçbir vasfı olmayan insanlara yattığı yerden para ödüyorsunuz.
  evet ben de düşünemedim , bu uygulamanın hangi akla hizmet ettiğini bulamadım.
  biri biliyorsa bana açıklasın ; kendi vatandaşlarının yarısı ülkede yaşam mücadelesi verirken hangi yönetici , neden yabancı ve hiç bir niteliği olmayan insanlara böyle bir para yardımı yapsın.


 • karışık

  Karışık

  23 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  ilteris
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden koymak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...