4
aslında ülkece yoksulluktan kırılmamız gerekiyor
fakat çalışan nüfusun fazla olması ve yüksek vergiler ayrıca kıt kanaat geçinmeyi iyi bilen vatandaş ülkeyi ayakta tutuyor. neden mi böyle söylüyorum? şuan ki çalışan 30-55 yaşın çalışması sayesinde emekliler maaş alıyor,memurlar maaş alıyor... ve devlete bağlı ya da verilen vergilere bağlı bir döngü var devletin kontrol etmediği;vatandaşın bilinçsizce kontrol ettiği. tabi bunun sonu yaklaşmakta nedeni ise şuan ki çalışanlar emekli olmaya başlıyor ve yerine yeni çalışacak nesil geliyor. geliyor ama aynısı olmayacak yeni nesil üretim yapamayacak döngüyü yavaşlatacak çünkü ekonomi ve eğitim sistemi bizleri üretim anlamında öldürdü. her şeyi özelleştirmeye çalışan devlet bir nevi zihnimize perde çekti(-iyor). bahsettiğim yaş aralarındaki insanlar ya okumuş ya da işçi olarak bu zamana göre kolay iş imkanıyla para kazanmaya başladı. o zamanlar artı özellikler yoktu şimdi amele olmak için bile artı özellikler isteniyor. hal böyle olunca zaten üretimin tüketimden kat kat az olduğu bu ülkede ekonomi daha beter olup günümüz afrika'sını yaşatacak. kalkınma planımız bile yok buradan bile birinin çakması lazım durumu ve olayı. 2020 deniyor ama bence 2020'ye kadar büyük bir devrim olmadığı sürece ölmeye devam edeceğiz.
 • 0
  bobina 6 ay önce
  hepimiz biraz kırıldık böyle böyle ışık girdi içimize
  0
  filozofunsakali 6 ay önce
  ışığı ampulden alıyoruz o yüzden rahat kapatıyorlar ışığı halbuki güneş olsa iyileşeceğiz.
 • -1
  yusufir 6 ay önce
  emeklilik yaşı 60 a çekildi. haberiniz yok sanırım. eskisi gibi kolay emekli olma durumu kalktı ortadan yani.

  ayrıca; yeni nesil daha çok çaga ayak uyduran ve teknolojiyi takip eden içli dışlı bir nesil olarak geliyor onunda farkına varmaniz gerek.
  ve şuan devletin genç girişimciler için başlangıçta 50 bin tl hibe, 100 bin tl faizsiz kredi desteği var. eskiden yatırımin olmadan bir işletme açma hayalin var mıydı bir dusun bakalım? yada devletin sana iş kurmak istediğinde 50 bin lira hibe desteği vermesini dusunurmuydun ?
  şuan genç nesil aciz ve çaresiz ise bunun sebebi yine insanların bizzat kendı yaptıkları hatalar yüzündendir. oyunlarla vs gençliğini heba eden gençliği devlet nasıl bir yöntemle yola getirip girişimci bireyler haline getirecek? oyunları yasaklayarak mi? insan önce kendisini düzeltecek.
  ben şimdi kendi işimi kurmak üzere devletten bir destek alacağım. sadece evrak işlemleri kaldı. hanginiz girişimci olmayi arastirdiniz ?
  devlet şuan da benim memleketim de mavi bayrak alan otlak içeren arazime, sen yerini ayarla biz sana mamdirani kuralım, ineğini verelim sen sadece işlet, biz senden aylık su kadar sabit alım yapacağız diyor. bu bilgiden kaçınız haberdarsiniz? şuan bu desteği alan sinsiler turlu oyunlarla paralari yiyip kaçıyorlar. sonra sizin gibi araştırmayan nesil de veryansın ediyor. turlu türlü iş kapısı var destek fonları var. biraz araştırın kendinizi geliştirin. önce bir işe yaradığınizdan emin olun sonra birşeyleri eleştirin.
  yusufir tarafından 6 ay önce düzenlenmiştir.
  0
  filozofunsakali 6 ay önce
  hangi ütopyada yaşıyorsun bilmiyorum ama bahsettiğin 1-2 kişilik benim basettiğim milyon kişilik yani milyonlarca kişinin üretim yapamaması,çoğu yapsa dahi hepsinin başarılı olmayacağı gerçeği var,ayrıca teknolojiyi facebook,twitter... sanan bir nesilden beklentim yok. forumlarda yazar olanlar bilir araştırma yapmadan direkt kolaya kaçan forumda cevap bekleyen bir genç nesil var bu bilgiyi araştırma yönü olmadığından kaynaklanıyor ki ellerinin altında internet var. sen şimdi borca gireceksin peki kara girebilecek misin? senin gibi kaç girişimci var hiç düşündün mü? burası yurtdışı değil türkiye senin elinden biri tutmazsa girişimci ruhun darmaduman olur,henüz girişimcilik ve teknolojiden para kazanmak için dışarıya göre konuşmayı yeni öğrenen bebek gibiyiz. ben kendi gördüklerime göre konuşuyorum. idealist bir girişimci gibi değil. ha başarılı olmayacağın anlamına gelmez ama biraz araştırma yapın "türkiye" şartlarında.
  0
  yusufir 6 ay önce
  ticarette hiçbirşeyden emin olamazsın kesin konuşamamak gerek ama en azından az da olsa bi kaç yol var yani o kadar da umutsuz olmamak lazım:)


 • türkiye

  Ülkedeki olaylar hakkında tartışma bölümü

  2 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  incidengeldim

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...