9
kötü insanların en büyük silahı.
bakın bu ülkede yaşamak, yemeğini yemek, suyunu içmek, burada barınmak bu ülkenin vatandaşı demek değildir. asıl vatandaşlık, asıl yurt severlik evi gibi görmektir her karış toprağını bu memleketin.

bahsettiğim kötüler her yerde. bankta otururken yanımızda olabilir, bir kafede otururken yan masada olabilir, sırada beklerken önümüzde veya arkamızda olabilir. hepimiz bu kişileri sıradan biriymiş görebiliriz. bunların kim olduğunu bulamayız çok zor fakat dikkatli ve tedbirli olmalıyız. dışarıda gezerken gözümüz hep açık olmalı. insanlara yardım etmeye fişek gibi hazır olmalıyız. bu insanlar dışarıdan iyi biri gibi gözükebilir. hatta televizyonda gördüğünüz biri veya birileri de olabilir.

bu kişilerin en büyük silahlarından biri sıradan olmaktır. insanlarla iletişim kurarlar gençlerin beyinlerini yıkarlar. iyi bir şey yaptığına karşısındakini ikna etmeye çalışırlar ve başarırlar da. hatta gençlerin beyinlerini yıkayıp, birçok yetişkini ikna ettiler bile. insanları dönüştürdüler, benliklerinden uzaklaştırdılar.

bugün burada bunları yazarken aklıma acı gerçekler geliyor, bahsettiğim kötüler her saniye, her dakika, her saat bu ülkenin duvarlarından içeri pisliklerini akıtıyorlar. bu zor zamanlarda birbirimize sahip çıkmalıyız. unutmayın ki onların bu ülkeyi içten yok etmelerindeki en büyük silahı bizim genç beyinlerimiz. onları yok edecek olan yine bizleriz bizim genç beyinlerimiz.

bunu düşünmeniz, biraz daha şüpheci ve gerçekçi olmanız için yazdım. umarım hayatta bir şeyleri fark etmenize bir nebze yardımcı olurum.
 • 1
  kaygusuzyazar 2 ay önce
  aslında sorun şu ki herkes kendi düşüncesinin bu ülkeyi kurtaracagini en iyi düşüncenin kendi düşüncesi olduğunu varsayiyor ona gore harwket ediyor . aslinda mutlak iyi diye bir olay yok .
  misal kendimden örnek verecek olursam muhtemel 5-6 yılım dini eğitimle geçti hatta o dönemde pozitif bilimlerin gereksiz olduğunu din harici kitap okumanın sacma olduğunu düşünürdüm ve o kadar fazla savunurdum ki bunu suan ben bile şaşırıyorum ne embesilmişim . dün alkışladıklarımı arkasında durduklarımı bugün bitirmek için uğrasiyorum . en iyisimi şüpheci olmak . gelin sizde kendi fikrinizin yanlış olduğunu bir an olsun düşünün
  1
  filozofunsakali 2 ay önce
  katılıyorum her zaman şüpheci olup kendi fikirlerini bile sorgulayıp soru soran insan her zaman, herkesle ortak bir yere varabilir.


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  123 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...