4
teknoloji üretim-tüketim
teknolojiyle büyümüş biri olarak her şeyin çok hızlı ilerlediğini ve çok hızlı geliştiğini anlayabiliyorum. hele içimizde atari oynayan ve o atarilerin başına bir şey gelmesin diye her gün temizleyen,kasetlere sarılarak uyuyan bir neslin bunu fark etmesi işten bile değil

gel gelelim bu teknolojinin hızlı gelişmesi bizi nasıl etkiliyor? yeni bir teknolojinin piyasaya sürülüp tüketilmesine başlandıktan on dakika sonra daha gelişmiş bir halini yapıp piyasaya sürüyorlar. bu satış tekniği mi? yoksa teknoloji heyecanı mı? bilemiyorum. bu kadar hızın getirdiği şeylerden biri ise fiyat. daha teknolojinin meyvelerine alışmaya yeni başlamışken daha iyisini hemen sundukları zaman fiyatlar tavan yapıyor. alışma sürecinden ziyade bir yarışmış gibi davranan üreticiler sürekli yeni bir şey çıkarma çabasında. daha küçük,daha hızlı,daha kullanışlı teknolojik aletler yapmak hepsinin ortak hedefleri fakat sıra tüketicinin cebine geldiğinde pekte oralı değiller.

tabi teknoloji ve üretkenlik sadece yeni bir şey icat etmek olmuyor. günümüzün genç neslinin üretmesini istediğimiz bir şey daha var. sosyal medya platformlarında içerik,özgünlük,yaratıcılık ve yeni iş ortamlarına yol açmak. bunların başında youtube, younow, facebook, twitter ve niceleri geliyor. bu platformları kullanan,global anlamda kullanan gençler çok ciddi anlamda paralar kazanıyor. bu yüzden asıl gelişmesi gereken bu tür platformlar ve bu platformlara verilen önem. ülkemizde içerik üreten büyük bir genç nesil farkı var diğer büyük ülkelere göre. bunu kullanmak biz gençlere düşüyor. düşüyor ama önümüze hep bir engel geliyor ki bu engel aslında biziz. reklam verenlerin bu tür platformlara yatırım yapmaması global anlamda gelişmemesine teknolojiyi takip etmemelerine bağlıyorum. hala televizyonculuğun geliştiğine inanan ülkemiz reklam verenleri bu sosyal medya platformlarının gelirini düşürmekle beraber kendi marka değerini de düşürüyor. bu da demek oluyor ki ülkemizde teknolojiyi genç nesilden başka anlayan yok ve kimse güvenmiyor gençlere.
 • 0
  serhatcakmak 7 ay önce
  maalesef ülkemizde sadece ve sadece silaha yatırım yapılıyor diye düşünüyorum açıkçası fakat eğer eğitime fazlası ile para yatırılırsa emin olun zaten ülkeye bir şey katmak isteyenler fazlası ile olacaktır, eğitimde çok büyük problemlerimiz var. tabiki eğitim sistemine sadece suç atmak olmaz fakat bu biz öğrencilere de bağlı diye düşünüyorum. her zaman doğru çalışmak önemlidir, ülkeyi geliştirmek önemlidir, bir şeyler katmak ve her gün kendine bir şeyler katıp geleceğe doğru yol almak önemlidir diye düşünüyorum.

  her zaman ne olursa olsun elinizden gelen en iyi şeyi yapın çünkü eğer yapmazsanız geç olacaktır ve bir daha o fırsat karşınıza çıkmayabilir...
  0
  filozofunsakali 7 ay önce
  ben öğrencilerin eğitim sistemine değilde eğitim sisteminin öğrencilere ayak uydurması taraftarıyım. çünkü adam gazeteci olacak edebiyatçı olacakmış gibi davranılıyor hemde %50 etkiyle. pek öğrencilerin suçu yok bıktıran sistem.


 • teknoloji

  8 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  uye

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...