1
osmanlı'nın eskiden süper güç olması
Çokça gururlandığım konudur. Bazılarının ''barbar'' damgası yapıştırması dikkate alınmamalıdır. Çünkü zamanının en hoşgörülü ülkesi Osmanlı'dır. Aynı zamanda vatandaşları da ciddi anlamda bilgiliydi. Kelimelerle anlatacağımız kadar süperdir. Yine aynı gücü yakalama gibi bir hedefimiz bulunmaktadır.
 • 2
  vasiliagayev 10 ay önce
  Aynı gücü yakalamak için aynı ahlakı yakalamak gerekir.Bu da mümkün gözükmüyor.
  1
  sonsuzsonsuzluk 10 ay önce
  Osmanlı'nın yıkılması da mümkün gözükmüyordu yalnız. temennim bu gücü yakalayabilmemizdir.
 • 0
  bellafonte 10 ay önce
  o gücü yakalamak her milletin hedefidir zaten. fakat günümüzde mümkün gözükmüyor
  bellafonte tarafından 10 ay önce düzenlenmiştir.
 • 2
  iloveimagine 10 ay önce
  Aynı gücü yakalamak çok zor.Tarihi sevmemi sağlayan devlettir Osmanlı
  2
  vikingadami 10 ay önce
  aynen öyle bende tarihi Osmanlı ile sevdim.
 • -2
  yepyeni 10 ay önce
  devlet güçlü peki halk ? padişahlar sarayda zenginlik içinde yaşarken halkı neden sefalet içindeydi ? güç bu mudur ? ama doğru ya ne çeksin padişahım yanlarına passatmı ?
  1
  sonsuzsonsuzluk 10 ay önce
  İlk öncelikle eksilediğin için teşekkürler en azından diğerleri gibi ifadesiz kalmadın. Bu dediğin durum son 200-250 yıl için geçerlidir ama yinede diğer halklardan daha iyi durumdaydılar diye biliyorum.
 • 1
  pervasizsikici31 10 ay önce
  Bahsettiğiniz o " gücü " Osmanlı zenginliği ile yakalamıştı. Peki zenginlik gidince ne oldu ? Eline silah alan diğer etnikler Yunanlar, Araplar hatta Sadık Millet ünvanını kazanmış Ermeniler bile isyan ettiler ve bize karşı savaştılar. Eğer ülkenizi zengiliğiniz etrafına kurarsanız ve kardeşlik türküleri çığırırsanız evet belki güçlü olursunuz. Fakat zenginlik ve kardeşlik geçicidir ve ölümünüz kaçınılmazdır. Diyeceksiniz ki e ozaman ne yapalım. Devletinizi Irkınızın ve kültürünüzün üzerine inşa edin. Eğer devlette sadece TÜRKLER yaşarsa ve sadece TÜRK KÜLTÜRÜ , TÜRK DİLİ hakim olursa işte o zaman yükselirken de devletçe, düşerkende devletçe düşeriz ve sizi temin ederim, TÜRKLER DÜŞMEZ ! Osmanlıyı içinde sadece TÜRKLERİN yaşadığı bi devlet olarak hayal edin. İsyan edecek etnikler yok, TÜRKLÜĞÜ yanlış temsil edecek etnikler yok. TÜRKLÜĞÜMÜZ çok kıymetli ve yıkılmazdır arkadaşlar. Dini içinizde yaşayın, paranızı çar çur edin, ama TÜRKLÜĞÜNÜZE sahip çıkın ve onun etrafında birleşin.
  pervasizsikici31 tarafından 10 ay önce düzenlenmiştir.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...