2
barışa neden gerçek değil deniyor ki?
bir insan sadece "dünya barışı olsun,kardeşlik,sevgi türküleri söylensin." dediği için "salak mı la bu? bu neyin polihannacılığı?" tepkisi alır mı? herkesin barış içinde yaşayıp savaşlara son vermesi neden ütopik olsun? neden bir insan barış deyince bin insan biraz gerçekçi ol diyor? barışın adı anıldığında gerçeklik kavramı neden barıştan uzak halde olsun ki. hepimiz içten içe savaşların bitmesini istediğimiz halde, hepimiz kardeşiz şarkısını hep bir ağızdan söyleyelim dediğinde neden absürt olduğu düşünüyor? birliktelik neden sağlanılamıyor? savaş bu kadar gerçekçiyse, barış sadece amerika'nın ortadoğu'ya hükmetme planının ismi mi? bu kadar soru sormama rağmen hala barışın ne olduğunu kavramış değilim ama biri savaş dediği zaman aklıma sürekli tarihi olaylar geliyor. sadece bu da değil. amerika'nın ortadoğu'da başlattığı barış adlı kaos. çeşitli terörist gruplarının türkiye'deki eylemleri. suriye'nin iç çatışması. iran.ırak. dünyaya yayılmış terörizm eylemleri ve daha birçok şey gelirken aklıma neden barış dendiğinde bembeyaz bir a4 kağıdına bakmışım ve anlam çıkaramamışım gibi hissediyorum. neden?
 • 0
  yondaimehokagesama 4 ay önce
  polihanna mıymış onun yazılışı?
  0
  filozofunsakali 4 ay önce
  çok takılmadım onun yazımına sende takılma oraya,konunun bütününe takılsan daha faydalı olur.
  0
  yondaimehokagesama 4 ay önce
  birşeyden bahsetmeye çalışıp hiçbirşeye varamamışsın bence onun yazımı daha önemli
  0
  filozofunsakali 4 ay önce
  sen oğlunun içine dokuz kuyrukluyu hapset bütün köy oğluna düşman olsun sonra gel beni kötüle lanet olası minato!!
  1
  yondaimehokagesama 4 ay önce
  bitutam kıl olmaktan iyidir
  0
  oxygen 3 ay önce
  polihanna. birden çok "han"ın bir araya gelip kurduğu örgüt. o yüzden başına poli eki gelmiş çoğul olduğu için de sona na. cahil seni
  1
  yondaimehokagesama 3 ay önce
  organik bileşik olmasın poli hanna
  poli vinil klorür gibi
  0
  filozofunsakali 3 ay önce
  polihannaya ne kadar taktınız. çizgi-dizi olanından bahsediyorum. hani her şeye pozitif yaklaşandan. derler ya polihannayı dağa kaldırmışlar hava ne güzel demiş diye. ondan bahsediyorum. nereye saptırdınız konuyu arkadaş.
 • 0
  namidiger 4 ay önce
  dünya üzerindeki ilk suçun kardeş katli olduğunu düşünürsek, barış denen fevkalade olgu dünyaya egemen olamaz. ha, şimdi inanmayan kardeşlerimiz için de farklı bir açıklama gerekli. dünyada 7 milyardan fazla insan var. 7 milyar insanın da aynı görüşü benimsemesi çok düşük bir ihtimal. hele ki çocukluğunda ağır psikolojik travmalar geçiren insanların barış gibi güzel bir düşünceyi kabullenmesi, o insanın "zamanında ezilen ben oldum, şimdi ise ezen ben olacağım" düşüncesine doğrudan ya da dolaylı yoldan bağlı olan düşünceleri kabullenmesinden çok daha az bir ihtimal. insanoğlu robot değil. ibreyi barışa ayarlayamıyorsun yani.
  0
  yondaimehokagesama 4 ay önce
  nerden biliyosun dünyadaki ilk suçun kardeş katli olduğunu?
  1
  namidiger 4 ay önce
  kardeşim kabil ile habil'i anlattılar bize ilk. oradan dedim.
 • -1
  pcghost 4 ay önce
  bak şimdi eğitim sistemini incele liseden üniversiteye girebirmek için sınavda yeterince puan alman ve diğer rakiplerini geçmen gerekir her bir öğrenci senin düşmanındır yani senden 1 puan yüksek yapan senin istediğin yere girerek senin hayatını sikip atabilir işte puanı silah teknolojisi olarak düşün siktimin savaşı heryerde tüm insanlığı robot gibi programlanmadığı ve aynı hale getirilmediği sürece de var olucak
 • 0
  sbb3 4 ay önce
  cevap basit. dunyadaki emperyalistler daima var olacagi ve gun gectikce de guclendigi icin. abd israil ve avrupa emperyalizmi oldugu surece hicbir zaman baris gelmeyecek. tarihte yasanan olaylara bakarak daha iyi anlayabilirsin
 • 0
  akgezen 3 ay önce
  özellikle bu ülkede ve dünyada katiller, teröristler, hainler, bombacılar, hırsızlar, tecavüzcüler, ahlasızlar ve sayamayacağım enva i çeşit orospu çocuğu hep bir ağızdan barış için demokrasi için dedikleri için bu kavram içi boşaltılmış bir piç haline geldi. o yüzden kimse barıştan söz etmesin yeni bir kavram bulmak lazım.
 • 0
  urghc 3 ay önce
  çünkü barış diye birşey olmadı ve olması da imkânsız. ben de bütün dünyaya barışın yayılmasını isterim tabii ama bu istediğim şeyin görüntüsünü göz önüne getirmek için hayal gücümü zorlamam gerekiyor. çünkü öyle birşey imkânsız. en büyük sebebi de insanların zavallı duyguları. aşırı sevme, körü körüne bağlanma, vs. duygular insanları ideolojilerinde en uç noktaya taşır ve bu en uçtaki insanlar karşı görüşün en ucundaki insanla savaş başlatır. çok ufak bir örnek vereyim; facebook'ta mizahi bir sayfanın paylaşımının yorum bölümünde yaşanan siyasi çatışmalar. birisi bir fotoğraf atıp etrafı kızıştırıyor, yandaşları gelip destek veriyor. sonra karşı görüşlüler geliyor, çirkin laflar kullanılıyor ve olay uzayıp gidiyor. bu çok basit ve yüzeysel bir örnekti ve bunun gibi niceleri var. sadece siyasetle de ilgili değil bunlar. anlayacağın, biz insanların bulunduğu yerde barış diye birşey olamaz.


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  123 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...