7
türkiye'de,sosyal medyadan para kazananlara vergi kanunu
henüz karar aşamasında olan bu kanuna göre;youtube,facebook,twitter,younow,twitch,vine... gibi sosyal medya kullanıcıları vergi ödemek zorunda "kalabilir". düzenlenme aşamasında olan bu kanun denetimler sonucunda sosyal medya hesaplarında büyük kitlelere seslenen kullanıcıların bir ürünün reklamını yaptığı oraya çıkarsa ilgili kişinin ya da kişilerin banka hesapları incelenerek bu süreçte vergi kaçakçılığı yapan kişiler hakkında düzenlenen kanun gereği haklarında yasal işlem başlatılacak.

gel gelelim bu doğru bir karar mı? ya da daha doğrusu bu da belirli mevkilerin yeni yolla daha fazla para cepleme yöntemi mi? bence var olmayan bir ortama vergi koymak aptalca. internet birinin ya da bir şeyin hüküm sürdüğü bir ortam değil. bir web site açarsın oraya kural koyarsın burası senin ülken gibi bir şey olur. örneğin puiv bu sitede olanlar bu site kullanıcılarını ilgilendirir 3. birine söz hakkı vermediği sürece. ben neden marsta tarım yaparken dünyaya vergi ödeyeyim bulunduğum yerde ne alakası var? sanki oksijenden bile para alacağız siz durun hele der gibi internete vergi koydular.
 • 0
  mewthree 8 ay önce
  yok artık
  0
  hukuk582 8 ay önce
  versinler puvo
  1
  filozofunsakali 8 ay önce
  neden versinler hocam internet üzerinde belirli şeyler dışında bu yeni dünyada kime vergi ödemek zorunda değil kimse hüküm sürmüyor burada,tamamen kendi kendimizi yönetiyoruz resmen demokrasiyi dahi +9 aşan bir sistem var.
  0
  hukuk582 8 ay önce
  bence verilmeli nasıl tekstil den veya beyaz eşyadan para kazanılıyorsa internetende para kazaniyorlar.
  0
  mewthree 8 ay önce
  aog vergi verecek komik
 • 1
  yusufir 8 ay önce
  burda vergi, asıl altyapı sağlayandan alınmalı. veritabanı türkiye de bulunan bir site vergi ödemek zorunda iken, yurtdışında olan bir site neden ödemesin? ayrıca twitterin veya facebook un türkiye fe vergi ödememesi bu zamana kadar bırakılmamaliydi. adamlar türkiye üzerinden milyonlarca lira kazanıyor. diğer ülkeler de olduğu gibi burda da devlete vergi vermeleri gerekir.
  1
  filozofunsakali 8 ay önce
  aynı kafadayız. ya tüm dünyaya vergi ödemeyeceksin karşı duracaksın ya da hizmet verdiklerine ödeyeceksin. onun haricinde ben facebook'ta kendi sistemini kurmuş ya da youtube'de kendi içeriğini oluşturup paylaşan kişilerden vergi alınmasına karşıyım.
  0
  yusufir 8 ay önce
  onlardan zaten vergi alamazlar ya:) aylık 30 bin liraya kadar para ceksede o civarlarda paralar pek izlenmez. yani takip edilip vergi verene ben rastlamadım en azından.
 • 2
  blacky 8 ay önce
  bu devlette her yerden para koparmaya çalışır oldu.

 • 0
  kaygusuzyazar 8 ay önce
  para kazanıyorsan devlet payını alır. ayrıca en kolay para kazanılan sektör bence vergi versinler tabi miktarın ne olacağıda önemli
 • 0
  tswayne 8 ay önce
  özgün paylaşım yapan kanallara eyvallah ama diğerinden çalma kanallar kapatılmalı ki en başta oyun kanalları bulunuyor. para kazanmaya çalışan oyunlara koşuyor. onlarında yarısı ticaret amaçlı oynuyor yani oyundan anladıkları yok
 • 0
  canki 8 ay önce
  yaklaşık 3 yıldır youtube üzerinden yüksek paralar kazanmış birisi olarak bildiğim.sudur
  yıllık 20 bin tl ve üzeri hesabınıza yatan paranın %35 i devlete vergi olarak verilir şirket üzerinden gösterirsek bu değer duser tabiki
  ve 3 yıldır defalarca yılda 20 k üzerine çıkmışken vergi odemedim ve bu işin devi dediğim tanıdıklarım ayda 6 haneliside bu şekilde ama bundan sonra belki uygulanabilir neler olur bilmiyorum zaman gostericek
 • 0
  seecan 8 ay önce
  bence çok doğru bir karar
 • 1
  sadurra 8 ay önce
  insanları nereden soyacağını şaşıran devletin abuk sabuk bir uygulaması daha. ona da vergi getirin. tek özgür alan internetti onun da amına koyun.
 • 1
  oxygen 8 ay önce
  günde binlerce kere soluyorum. vergi kaçakçılığı yapıyor muyum hocam?
 • 0
  ka_fa1500 8 ay önce
  nah alır. onunda sistemini çözdük çoktan


 • internet

  internet

  1 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  erdinc

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...