0
anlaşmayla bütün suriyeliler bize itelend
Haber linki:
http://www.radikal.com.tr/politika/turkiye-ab-anlasmasi-tamam-1532185/

Bütün suriyelileri para karşılığında alıyoruz ve bu tarihi bir an deniyor evet tarihi bir an bir ülke nasıl yıkılır görüyoruz. Birde bunlara vatandaşlık verilecek. Türkiye'yi içerden çökeltmek için yapılmış bir plandır bu. Ülkeye bu fitneyi sokan şerefsiz Tayyip ve ekürisi davutoğludur.
 • 0
  sadurra 10 ay önce
  Şimdi olaya suriyeliler açısından bakıyorum. Adamlar resmen türkiye'deki açlıktan ve işsizlikten dolayı avrupaya gitme kararı alıp kaçak göçek gittiler. Avrupa adamları dışlayıp tekrar buraya geri gönderdi. Türkiye'de zaten alma meraklısı olduğu için işi paraya döktü. Suriyeye dönseler ortalık orada zaten karışık. Suriyeli olsam intihar ederdim.
  Olaya türkiyeliler açısından bakıyorum. Araplara karşı olan nefret hat safhaya ulaşmış durumda. Bir yandan da araplar içerisindeki ''pislik'' diye adlandırdığımız kişilerin bu nefrete etkisi var. Vatandaşlığa alınacakları için ve verilen tavizlerden dolayı ülke insanı iyice sinir olmaya başladı.

  Durum çok enteresan bir hal aldı. Ben suriyelilerin ''insanlık'' maksadı taşıyarak burada tutulmasını nefretle karşılamıyorum açıkçası. Sonuçta ne idüğü belirsiz bir savaşın ve işgalin içinden kurtulmaya çalışıyorlar. Kış vakti elinde eldivenle iç anadolu soğuğunda çöp içinde hurdalık şeyler arayacaksa bu insanlar -ki öyle oluyor- niye alıyoruz kardeşim? Suriyeli çocuğuna bakmak için burada asgari ücretin kat kat daha ''az'' fiyatına işe giriyor. Bunu gören patron asgari ücreti alan işçileri çıkarıp suriyeliyi alıyor. Olumsuz etkilenen bizim vatandaş oluyor. Bu insanlara ilk geldiğinde direkt bir şehir alanı kurulmalıydı. Bu insanlar arasında ileride muhteşem gerizekalıları çıkıp türkiye'ye bu şartlardan dolayı düşman olacak, terör olacak. Yapacağın işi sikeyim Tayyip. Al alma demiyorum hobi olarak yine al ama adam gibi alsana şu insanları. Onlara ''oy'' gözüyle değil de ''insan'' gözüyle bakılsaydı belki de bunlar olmayacaktı.

  -1
  filozofunsakali 10 ay önce
  Ben her türlü karşıyım insanlıkmış peh onların insanlığından ne olacak? Kendi vatandaşına konuşmayıp ülke dışında her türlü olaya tepki gösteren siyasetçilerden bir bok olmaz. Suriyelileri geri göndereceğiz başka yolu yok onlar savaşacak her karış toprakları için aynı bizim atalarımızın zamanında yaptığı gibi. Gelip benim ülkemde terörist potansiyeli yüksek bir konumda yeyip içip benim gidemediğim üniversitede alamadığım bursu alacaksın üstüne birde vatandaşlık alacaksın. Ayrıca şerefsiz AB daha suçlu insan hakları diye atıp tutarken biz bu göçü kabul etmiyoruz. Yunanistan'a Türkiye üzerinden gelen bu düzensiz göçü istemiyoruz diyor. Bizde Yunanistan üzerinden gelen bu düzensiz göçü istemiyoruz arkadaş. Para da vermeyin sizde kalsınlar hatta bizdekileri de size yollayalım. Potansiyel AKP seçmeni olacak bunlar demedi demeyin üstüne birde terör yandaşı olacaklar.
 • 0
  secko 10 ay önce
  Tam olarak anlaşma şöyledir:

  Avrupaya deniz ya da kara yoluyla göç eden göçmenler yakalandıkları takdirde TC devletine iadeleri söz konusu olup iade edilen mülteci kadar Yine TC topraklarında bulunan sığınma kamplarından iade edilen sayıda sığınmacı Avrupa tarafından kabul edilecektir.

  Bu durum devam ettikçe Türkiye de bulunan sığınmacı sayısı 2 Milyon. Her gün en az 1000 kişinin Avrupaya göç ettiğini düşünürsek 5-6 yıl içerisinde elimizdeki sığınmacı sayısı tekrar bir göç dalgası olmaz ise eriyecektir.

  Bana sorarsanız devlet kamplarda türk toplumuna entegre edebildiği sığınmacıları doğuda devlete isyan eden kavruk halkı asimile etmek içinde kullanacaktır..

  Aksi halde bu kadar göçmen bu ülkede kabul edilemez zaten biz zor yaşıyoruz...

  0
  filozofunsakali 10 ay önce
  Bana kalırsa para ceplere indirilip gelen suriyelilere iyi davranacaklar 5 yıl sonra vatandaşlık verip oy toplayacaklar bunlardan zaten 2011 yılında gelen Suriyeliler bu sene vatandaşlık alacaklar 152bin kişi. Kimin terörist olduğunu bilmememiz de cabası... Çok karanlık günlere yaklaşıyoruz çok...
  0
  secko 10 ay önce
  İçini ferah tut kardeşim. Bende bazen bazı şeylere canımı sıkıyorumda. Şu var şimdosmanlı askeri ve ilk cumhurbaşkanını dediği gibi payidar kalacaktır.i ben lise yıllarımda Üniversite yılalrımda felan bu adamlar için pek çok şey duydum 2010 daİran olacaktık 2012 de apo serbest kalacaktı 2013 te doğuyu komple kürtlere vercekti vs vs bir sürü hurafe döndü ortalıkta
  Rejim değişir mi değişmez mi o kısım beni hiç ilgilendirmez Ama şundan eminim ki bu ülke cumhuriyeti getiren Osmanlı okullarında okumuş Osmanlı askeri Atatürkün dediği gibi payidar kalacaktır...


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  56 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...