4
affedilmez 3 büyük lanet
cruciatus laneti: bir işkence lanetidir. kurbanın kemiklerinden tutulmuş gibi olup gözleri yuvalarında döner, sağa sola dönmeye başlayıp kasılır. korkunç, hayal bile edilemeyecek acı verir. uygulanması dahilinde büyücü ömür boyu azkaban hapishanesinde mahkum olur.

not: harry potter ve ölüm yadigarları kitabında bir ölüm yiyen'in minerva mcgonagall'a tükürmesi üzerine harry tarafından o ölüm yiyen'e uygulanmıştır. maruz kalan kişiye işkence eder. karanlık lord yani voldermort'un kurbanı ona yalvarana kadar onu öldürmez, bu voldemort'un hobisidir. 'crucio' diye söylenir -yazılışını yazdım- ismi cruciatus diye öyle uygulanmıyor yani...

imperius laneti: bu lanet kurbanın beyninde morfin etkisi yaparak onun muhakeme yetinisi dondurur ve laneti yapan büyücünün emirlerini uygulamasını sağlar. eğer lanet kurbanın üzerinde uzun süre kullanılırsa kurban yavaş yavaş büyüye direnç gösterip büyü etkisini kaybedebilir. voldemort bu büyü ile birçok yandaş toplamıştır. laneti yapan büyücüye cezası ömür boyu azkaban hapishanesinde ömür boyu mahkum edilir.

not: harry potter 7. kitapta gringotts bankasına girerken bu büyüyü kullanmıştır. maruz kalan kişiye işkence eder.'imperio' diye söylenir.

avada kedavra(ölüm laneti): büyücü eğer hedefi tutturursa hedefi doğrudan öldürür. karşı büyüsü yoktur engellenemez. bir büyücü bu büyüyü kullanırsa cezası ömür boyu azkaban hapishanesinde mahkum olmaktır.

not: harry potter bu büyüden annesi lily'nin önüne atılması sonucunda büyü geri tepmiş ve harry potter ölmemiştir. bu büyünün öldüremediği tek kişi harry potter'dır.
 • 1
  ismail5412 3 ay önce
  burunsuzun avada kedavra deyişini 5 yıl oldu unutamadım
 • 1
  shewolf 3 ay önce
  lanet, büyü, karanlık, cinler periler bunlar benim favori fobilerim
 • 0
  yondaimehokagesama 3 ay önce
  imperio kişiye işkence etmez.zamanla da direnç gelişmez.çok az kişide doğal direnç vardır.
  crucio diye söylenmez yazılır.
  genelde yapan kişi kurban ona ölmek için yalavarana kadar öldürmez değil.bu voldemortun hobisidir.
  kitabı okumadıysanız yorum yapmayın pls
  0
  filozofunsakali 3 ay önce
  söylenirken ki yazılışı yani lanetin ismi cruciatus diye öyle söylenmiyor uygulanırken onu belirteyim diye yazdım. ve voldermort'un hobisi olduğunu evet doğru belirtmemişim başına -voldemert'un- yazayım, eklememişim burayı.
 • 0
  zerolegolas 3 ay önce
  ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
  ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

  bunu duyduğunuz zaman çoktan ölmüşsünüz demektir.
  üzerine tanımam....
 • 0
  karakartal1903 3 ay önce
  gerçek sananlar var mı?


 • harry potter

  harry potter filmi hakkında içeriklerin girildiği bir bölümdür.

  0 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  filozofunsakali

 • konu dışı şeyler paylaşmak yasaktır.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...