1
okumama alışkanlığı
topluma enjekte edilen zehirlerden biri de bu.her yazının altına okumayın şöyle oldum okumayın böyle oldum.biraz uzun paragrafların altına hemen özet geç yazan tipler türedi.bu adamlar daha 2 paragrafı okumaktan acizken biz bu topluma kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandıracağız.hayır kendi okumuyor bu hareketlerle sanki okumamak cool olmak ya da tarz olmakmış gibi her yoruma özet geç okumayın şöyle oldum yazıyor amip.tabi yaşı küçükler var liseliler var gırgır şamata tamam diyor ama beynin bi tarafında yer ediyor okumasanda olur mesajı gidiyor.ve böyle böyle karşımıza tembel bir toplum çıkıyor
 • 1
  sewecenimlannn 3 ay önce
  okumadım özet geç diyenler gelmeden yorumumu yapayım dedim.
  bu tipler var doğru bunlar toplu taşıma araçlarında kitap açıp okuyormuş ayağa kalmamaya çalışanları, aklıma getirdi. bunlara karşılık devlet politikamız fatih projesi adı altında bedava tablet!!! kitap ağır ve hantal tablet öylemi!! saçmalığıyla başlamış bu proje tüm ilk okul ve orta okulda devam etmiştir böylece öğrenciler kitap taşımamıştır bir nesil okul kitabı görmedi diye diyaloglar çıkıcak hanginiz hangimiz okuduğu bir okul kitabını pc okadar uzun süre bakabilir bırakın öğrenciler karalasın o kitabı bırakın kitap kokusuna doysun sonra bu gelen nesile siz kitap okuyun minvallerinde bulunmanız çok saçma. bir devletin eğitim politikası geleceğini oluşturur.
  0
  kevinyost 3 ay önce
  yanlış anlama akp hükümetinin eğitim polikalarini desteklemiyorum ancak benim telefonumda şuan 8 tane indirilmiş kitap var artik başımı yapılmayan kitaplar birçoğu. internet tablet bilgisayar artık neyse kitap okumanın bilgi sahibi olmanın önünü açıyor onun için sırf hükümete bok atacağım diye sacmalamayiniz.
  0
  yondaimehokagesama 3 ay önce
  tamam tablet büyük kolaylık ve senin gibi toplumun ortalamasının üstündeki insanlar basılmamış kitaplara falan ulaşabiliyor.peki ilkokul çağındaki çocuğun günde +2 saat bir ekrana bakması o çocuğun ilerde gözlerini eline almasına sebep olmaz mı?zaten bilgisayar televizyon yeterince zarar veriyor sen bide gel yavrum derslerinide ekran başında yap lcdye yapışık yaşa diyorsun?
  0
  kevinyost 3 ay önce
  aslında bilgisayara tablete televizyonda uzun süre vakit geçirmek gözleri bozmaz bu doğru bilinen yanlışlardan bir tanesidir :)
  0
  sewecenimlannn 3 ay önce
  yorumlarıma bakarsan bir kaç trol yorum dışında genelde hep düşünerek ve araştırarak içerik girerim. yazmak için yazmam .
  tanım: yaşın kaç öncelikle bunu değerlendir. sen kendini baz alamazsın 7-14 yaşında daha birey olamamış tamamen her şeyi haylazlık ve oyun oynamak olarak gören bu genç kardeşlerimizin yaşında düşün tablette kitap mı? yoksa oyun oynamak için mi kullanırdın. yanlış anlama genellemiyorum demedim gerçekten genelliyorum. çünkü bir kaç tane bu tabletleri gerçekten ödev ve gereçleri için kullananlar vardır ancak istisnalar kaideyi bozmaz.

  zaman değişiyor daha kolay yolla bulmak varken niye uğraşsınlar diyorsan eğer tabi ki çok haklısın ancak belli bir yaşa kadar çocukları teknolojik ürünlerden sakınmamızı söyleyen bilimsel çalışmalar var erken yaşta teknolojiyle karşılaşan çocukların ilerleyen süreçte ihtiyaçlarını hep basit yollarla ve uğraşmak istememek huyları arasında görünmüştür.

  yoksa ben parti tutmuyorum tarafsızım hükümete gelicek yada mecliste bulunması için oy atıcağım kişinin mesuliyetini alma taraftarı değilim, tamamen zengin veyahut tanıdıklarının partilerin mhklarından olan kişilerin milletvekili sırasına konulan insanların, seçtiğim milletvekilinin görüşünü beğenmişken partisinin kararları doğrultusunda ilerleyerek koltuk sevdasına düşen bir güruh olarak gördüğüm insanlar benim irademi yansıtmamaktadır. bu yüzden parti tutmuyorum bok atma derdim yok, öncelikle ön yargılarından arın.
  0
  kevinyost 3 ay önce
  kardeşim yazdıkların arasında bi bağ kurmak o kadar zor ki sonunda boka sarmış yazdıkların ancak ilk 2 paragrafta söylediklerin doğru olabilie
  0
  sewecenimlannn 3 ay önce
  ilk 2 parafta söylediklerin doğru olabilir diyorsun birde arasında bağ kurmak o kadar zor ki diyorsun. ilk 2 paragrafta açıklama yaptım, üçüncü paragrafta kendimi savundum. kafana göre hükümete bok atmışsın demenin sonucu.
  0
  kevinyost 3 ay önce
  adamın oğlu götten element uyduruyorsun sanki bilimsel araştırma takip ediyormuş gibi baba erken yaşta internetle buluşan çocukların tembellestigi ile alakalı bi makale bul çabuk aptal aptal konuşuyorsun sokacam sana da hukumetine de adamın canını sıkıyorsun
  0
  sewecenimlannn 3 ay önce
  şuan bir üniversitenin makale arşivine bakıcaktım ancak vazgeçtim bu nasıl bir konuşma üslubu ben sana düzgün düzgün cevaplar veriirken şu davranışa bak düşünceler farklı olabilir bu gayet hoş. ancak tartışma ortamına bak ''çabuk'' sen kimsinde emir kipiyle konuşuyorsun kim kaldırıyor bunları havaya:)

  al bir makale göndereyim sana bilimsel konusuyorum zaten bu usluba ancak bu kadar uğraşırım düzgünce konuşma ve tartışma şeklini öğrenmelisin aptal aptal ben konuşuyorum bide ahaha tartışmayı beceremeyince aletini oraya buraya sokanlardansın demek ki iyi bakaım.

  anne baba ile çocuk arasındaki iletişim zarar görüyor!

  anne baba ve çocuklar arasındaki iletişim kopuyor. anne baba evden işe geldiğinde birlikte zaman geçirecekleri birkaç saati ayrı geçirmiş oluyor. hafta sonu da bir programları varsa artık anne baba ve çocuk giderek bir birine yabancılaşıyor, aralarındaki iletişim bozuluyor. birlikte sohbet edemez hale geliyorlar.  yaşına uygun olmayan programlara girebiliyor!

  çocuk odasında yaşına uygun olmayan programları, şiddet içerikli filmleri ve haberleri izleyebiliyor. bu durumda çocuğun psikoloji olumsuz etkileniyor.  beslenme problemleri ortaya çıkıyor!

  çocuğun odasında televizyon, telefon veya tablet olması bu cihazların karşısında yemek yemesi ve abur cubur tüketmesine teşvik ediyor. bu durumda aşırı kilo alımı ve düzensiz beslenme problemleri ortaya çıkıyor.  sağlık problemlerini artırıyor!

  yapılan araştırmalar yatak odasında odasın da bilgisayar olan çocukların odasında televizyon olmayan çocuklara göre daha fazla sağlık problemleri yaşa riskinin olduğunu göstermiştir.  arkadaş ilişkileri gelişmiyor!

  çocuk odasında sınırsız erişime sahip olduğu için dışarı çıkıp arkadaşlarıyla oyun oynamayı tercih etmiyor. bu nedenle sosyal becerileri zayıf ve içine kapanık bir çocuk olabiliyor.  çocukların benmerkezci davranmalarına neden oluyor!

  çocuğun hayatı daha rahat algılamasına ve daha benmerkezci davranmasına neden oluyor. kendine ait bir odada ayrı bir evi varmış gibi rahat ediyor. diğer taraftan evin giderleri ve düzeni konusunda bir sorumluluk almak istemiyor. kimse odama girmesin ve rahatımı bozmasın istiyor. çocuk daha benmerkezci davranışlar sergiliyor. anne babaya karşı saygı giderek azalıyor, onları anne baba değil ev arkadaşı gibi görmesine neden oluyor. bunun gibi birçok olumsuzluğa neden olabiliyor.  kısacası çocuğun odasına teknolojik cihazların konması odanın çocuğa odanın ücretsiz kiraya verilmesi gibi bir durum yaratıyor. bu durum anne baba ile çocuk arasındaki iletişime zarar verdiği gibi çocuğunda hem fiziksel hem psikolojik gelişimini olumsuz etkiliyor. bu nedenle çocuğunuzun odasına televizyon koymayın ve çocuğunuzla iletişiminizi bozmayın.

  çocuğunuzla aranıza televizyon koymamanız dileğiyle!  uzman pedagog sevil yavuz

  çocuk ve aile psikolojisi uzmanı,

  öğretim görevlisi, oyun terapisti,  parenting skills & counseling center
  www.pedagogsevilyavuz.com


  0
  kevinyost 3 ay önce
  bu yaptığın alintinin hiç bir bölümünde çocukları tembelliğe ittiğini dair birşey yazmıyor ama yine de sen bilirsin asosyallik bencillik aile yapısı herşey var tembellik yok :))) google'dan bulduğun ilk makaleyi mi yazdın buraya yalnız ettiğim küfürler için üzgünüm puvo
  0
  sewecenimlannn 3 ay önce
  sen öyle hakaret vari konuşunca çok araştırmak içimden gelmedi ilk bulduğum makaleyi paylaştım o yüzden tembellikle ilgili makaleyi bulmaya çalışmadım pukocum sadece bilimsel yan etkilerini göstermek istedim.
  0
  kevinyost 3 ay önce
  tamam özür dilerim şimdi bana tembellik ile alakalı makale getirirmisin :)


 • benim bölümüm

  Burası benim

  9 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  yondaimehokagesama

 • 1.burda demokrasi yoktur.

  2.benim kurallarım geçerlidir.

   2.1.ahlaksızlığa ve liselilere prim vermem

  3.sorun çıkarsa ilk 2  madde geçerlidir

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...