8
yok olmaya yüz tutmuş toplumun körlüğü
her şeyi çok bildiğini sanmak, yanlış bilmek, ses çıkarmamak, tepki göstermemek, sorgulamamak, yanlışı düzeltmemek, yardım etmemek, gülmemek, eğlenmemek... toplumumuzun kör olduğunun yüzlerce kanıtından birkaç tanesi. hatta benim bu yazıyı yazmam bu kör toplumun içinde fark edilmeyecek bir yazı, herhangi birinin bu durumun farkına vardırabileceği bir yazı bile denmez. hiçbir şeyi değiştirmeyeceği gerçeğini bilerek ne düşündüğümü ne tür duygular içerisinde olduğumu şu saatlerde siz dostlarıma anlatmak istiyorum. umarım yanlış anlaşılmaz.

türk toplumu olarak geleneklerine bağlı bir o kadar kendiyle övünmeyi çok seven bir toplumuz. kahvehanede batak, okey, pişti oynarken öğrendiğimiz tarihimiz. ne yazık ki ancak peri masalları kadar doğru ya da o kadar çok bildiğini sanırız ki o kahvehanedeki mahmut abinin, adamın ilkokul mezunu olduğunu bile hatırlamayız.

sosyal medyayı da çok kullanırız. öyle böyle değil. bu siteleri yazan kişiler bile bu kadar iyi kullanamaz. geçenlerde facebook-tan ülkesini kurtaran bir suriyeli gördüm ha pardon onlar nadir olanlardı hani okumuşlar avrupanın aldıkları. bizim buralarda takılanlar genelde vasıfsız, okumamış kişiler. binlercesi alınıp vatandaş edilecek kimse sesini çıkarmayacak. mis gibi tertemiz oylar gelecek yine iktidara.

siyasetten de epey anlarız. hükumet ile devlet arasındaki farkı iyi biliriz. o kadar çok haber kanalı takip edip o kadar çok gazete okuruz ki bir yere bağlı kalmadan, kimin bir takım kişilerin arkalarını yaladığını kimin oralara tekme attığını, gerçekleri söylediğini iyi biliriz.

o kadar patlamalardan, saldırılardan sonra bile sesini çıkarmayan bu toplum survivorda kim şampiyon olacak diye birbirini itip kakıyor. onlarca patlamadan ve saldırıdan sonra sokağa çıkmayan bu toplum dükkan basıp gençleri dövüyor. güvenlik zafiyeti yok diyen kişilere "doğrudur" tepkisini verip yüzlerce sivilin ve şehidin ölümünü yok sayıyor.

daha dün islam ahlaktır diyenler bugün tecavüzden yargılanıyor, daha dün vatan millet aşkına ölenler bugün yolsuzluk, vatana ihanetten sorgulanıyor, daha dünkü komşun, ağabeyin, kardeşin, arkadaşın bugün şehit düşüyor ve bu aptal toplum hala evinde oturuyor. sokağa çıkan binlerce kişiye de bu evinde oturan avare kişiler " bunlar vatan haini, terörist" diyerek damga vuruyor.

neyse yine hiçbir işe yaramayacak bir yazı yazdım. hiçbir şeyi değiştirmeyecek yarın kalktığımızda bunları bir anlığına unutup ta ki diğer bir olay gündeme gelene kadar hatırlamayacağız. çünkü körüz ve yok olmaya yüz tutmuş bu toplum cehaletiyle mutlu.
 • 1
  rockefeller 5 ay önce
  harika bir paylaşım. süper özetlemişsin :)
  1
  filozofunsakali 5 ay önce
  teşekkür ederim
 • 2
  i124 5 ay önce
  imzamı atarım altına
 • 1
  canki 5 ay önce
  çok iyi tebrikler
  1
  filozofunsakali 5 ay önce
  teşekkür ederim
 • 2
  dehr 5 ay önce
  sakalından aldım bir tutam, teşekkürler.
 • 1
  alsancaktr 5 ay önce
  tebrikler :)
 • 1
  krito 5 ay önce
  tebrik ediyorum, güzel paylaşım.
 • 1
  futboldelisi 5 ay önce
  çok iyi


 • burası türkiye

  Türkiye'de olan her türlü güncel olayın paylaşımı; *başka ülkede yaşayamam *yurdum insanı *sıradan bir güm Diye başlayan cümlelerin başlığı

  3 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ilteris

  rick

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...