8
puiv yazarlarının dikkatine "içerikleri siz üretin!"
konu açmasam da puivde, her gün aktifimdir neredeyse. konulara bakarım ne var ne yok diye, kim neler yazıyor, nasıl yazıyor yeni kaliteli yüzler var mı diye bir bakarım ama eski yazarlar olsun yeni yazarlar olsun sürekli oradan buradan tırtıkladığı içerikleri burada paylaşarak vitrine çıkıyor. gündemi içeren konuları bir kenara alırsak yazarların kendi ürettiği içerikler çok az. video, fotoğraf, müzik paylaşmak bir üretkenlik değildir bunların içeriğinde sizin emeğiniz varsa paylaşın.

bulunduğumuz platform ve benzerlerinin temelini oluşturan şey üyelerin üretkenliğine dayanıyor. bir video, fotoğraf koyarsın eleştirir, yorumlar, bize soru sorarsın, düşüncelerimizi paylaşmamızı istersin ama oradan buradan direkt alıp sanki siz üretmişsiniz gibi paylaşmayın. en azından bu tür şeyleri paylaşacaksanız sizde bir şeyler ekleyin. birde abi lütfen aynı konuların sadece bir kelimesini değiştirerek tekrar açmayın çok sıktı artık, tekrara düşmeyin.

söylemek istediklerim bu kadardı okuyan herkese teşekkür ederim. yorumlarınızı bekliyorum konu altına.
 • 0
  akpartiliyizakparti 3 ay önce
  haklısın. şu mobil uygulama bir çıksa site hareketlenecek diye düşünüyorum.
 • 1
  sadurra 3 ay önce
  tarayıcıdan normal içeriği zor ekliyoruz. ayrıca puiv formatından elli kere bahsettik her seferinde bu eleştiri çok sıkmaya başladı. kardeşim adamlar oraya "link" diye bölüm koymuşlar, kaynak eklendiği sürece hiç bir problem yok bir şeyler paylaşılmasında. kaynağı koyduysan bunun adı araklamak olmuyor. çünkü direkt link paylaşıyorsun. video ve fotoğraflarda da öyle. domain aratabiliyorsun daha ne olsun? puiv sosyal medyanın nabzını tutuyor. bu kadar basit. ha gel gelelim bir şeyler üretilse güzel olur mu, olur. ki bir yazı paylaşıldığında tartışma ortamı oluşabiliyor bir problem yok. kendi yaptığımız capsleri bile attık. ama üretilmiyor olması bir problem mi, çok da değil. zorunda değil yani kimse. sözlük kafasından biraz olsun kurtulun artık.
  0
  filozofunsakali 3 ay önce
  puivin nasıl bir temaya sahip olduğunu tam olarak yazarlar olarak anlamış değiliz burada bir soru işareti var biliyorum fakat kestirip atılacak bir şey değil çünkü besbelli ki gerek redditde olsun,forumlarda,sözlüklerde olsun, benzeri türler olsun içerik tırtıklamakla kimse yükselememiştir. biz puivin temelinde üretkenliği yazarlara benimsetirsek internette daha çok kişiye hitap ederiz. üretkenlik puiv'in benzeri web sitelerin arasından sıyrılmasının tek yoludur. puiv yazarı olarak yazarların ürettiklerini destekliyorum bu yüzden hazır içeriğin paylaşılmasından yana değilim, yazarın kendinden bir şeyler katmasından yanayım. özgür bir platform olduğunun farkındayım ama biz puiv için bazı şeylerden feragat etmek zorundayız ilk nesil olarak gelecek nesillere üretken olmayı öğretmeliyiz yoksa yüzlerce facebook sayfası gibi 1 sayfanın üretkenliğini çalıp başkasının içeriğiyle popüler olan sayfalar gibi vasat bir halde oluruz.
 • 1
  ayaklirap 3 ay önce
  açıkçası ben çok üretken değilim ama içerik ekleyeceksem ya soru sorarım bir cevabı kendim veririm ya da içerik kendi düşüncelerimden oluşan bir yazı eklerim .


 • puiv

  89 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...