5
john nash (ve sözlükteki 1.ayım üzerine genel değerlendirmem)
2 basligi 1 baslikta toplamak istedim gereksiz kalabaliğa yol acmamak için.
john nash abd'li matematikçi.carnegie melon ve princeton üniversitelerinde öğrenim görmüştür.oyun teorisi ona 1994 te nobel ekonomi ödülünü kazandırmıştır.
oyun teorisi,bir gruptaki her kişinin birbirlerinin yararina düsünmesidir.1 kisi kendi yararini dusunurse digerleri bundan zarar goreceginden grup icindeki herkes bundan olumsuz etkilenir kısaca.bu teorem ekonomi basta olmak üzere biyoloji,mühendislik,bilgisayar bilimleri,politik bilimlerde kullanılır.
1958de şizofren hastaligina yakalanmıştır.23 mayıs 2015te ölmüstür.
simdi değerlendirmeme geçelim.1.ayim burada.burda olmaktan mutluyum.inisler çıkışlar yasadik su ana kadar geldik cok şükür.geçen haftalar bazi manyaklarla ugrastik.bunda mortalında etkisi var bence.çünkü o capsleri gören burayı asagilamaya geldi.face disinda sözlüğü iyi yönetiyor ama.daha yeni olduğu icin eksiklikler zamanla giderilicek.burada cok kaliteli yazarlarimiz var.yükselişte olan yazarlar da görüyorum. daha da olucak simdilik olumlu gidiyoruz.baslik kalitesi ortalamanin altina iniyor bazen.moderatorlerden sonra umarim bu kalite artar.bu yaziyi okuyan ve buraya emek veren yazarlara teşekkür ediyorum iyiki varsınız.iyi geceler
 • 0
  alcatraz 9 ay önce
  +1 puvo güzel değerlendirme
 • 1
  kaygusuzyazar 9 ay önce
  john nash in hayatının bir kısmı akıl oyunları adlı filmde anlatılıyor 10 nuımara filmdir
  1
  iloveimagine 9 ay önce
  onu yazmayı unuttum ya aklimdaydi
 • 0
  maximtsigalko 9 ay önce
  tşkler sipirmen de ben hala only şeyini göremedim


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...