6
film tavsiyeleri vol 1
bbc gibi film tavsiyeleri vermeyeceğim merak etmeyin :d spoiler vermeyin izlediğiniz filmler hakkında sizde tavsiyede bulunup beğenip beğenmediğinizi belirtebilirsiniz. en azından fragmanlarına bir göz atın derim.

rudderless: (komedi-dram)
hayatını kaybeden oğlunun kaydettiği demo kayıtları bulan ve o şarkıları çalmaya başlayan bir babayı konu ediyor. efsane müzikleri vardır.

the hedgehog (komedi-dram)
paloma paris'te dış dünyanın hızlı temposundan uzak bir çevrede yaşayan 11 yaşında, oldukça zeki ve sıkkın bir kızdır. 12.yaş gününde intihar etmeye karar veren paloma, ölümle randevusunun yaklaşmasına yakın ketum ve yalnız apartman görevlisi renée michel ve gizemli olduğu kadar elegan mösyö kakuro ozu gibi değişik karakterlerle tanışır. böylece paloma karamsar hayatını gözden geçirme şansı bulacaktır.

into the wild (dram)
christopher mccandless üniversiteden mezun olduktan hemen sonra iş, aile ve sorumluluk gibi ağırlıkları geride bırakıyor. bütün parasını yakıyor ve alaska'da doğa ile birebir yaşamak için yola koyuluyor. mccandless, uzun yolculuğu boyunca bin bir tür macera ve bin bir tür insan ile karşılaşıyor. grand canyon'da river rafting yapıyor, doğayı kendine ev ediniyor, orta yaşlı bir hippi çift ve özellikle yaşlı yalnız bir adamla unutulmaz birer ilişki kuruyor.

harry potter (macera, aile, fantastik,gizem)
fantastik aşırı aşırı sevdiğim bir türdür harry potter'ı anlatacak kelimeler bulamıyorum tüm seriyi bitirmenizi tavsiye ediyorum.

saksı olmanın faydaları (dram-romantik)
90’lı yıllarda lise birinci sınıf öğrencisi olan charlie’nin hikayesini anlatmaktadır. duygusal ve utangaç olan charlie, bir yandan değişen çevresini gözlemlerken bir yandan da en iyi arkadaşı michael’ın yakın zamandaki intiharıyla uğraşmaktadır. ingilizce öğretmeni bill, ona okuması için fazladan kitaplar vererek hayata katılmayı öğretmeye çalışır ve bill’in çabaları charlie’nin deneyimleriyle açığa çıkacaktır. hikaye boyunca charlie; kendisini unutmasına sebep olan kötü bir çocuklukla, kürtaj, uyuşturucu ve seksle uğraşarak, eşcinsellik ve etrafındakilerin yargılarına maruz kalarak yaşama katılmaya çalışır. charlie çocukluğun basitliği ve yaklaşmakta olan gelecek fikri arasında sıkışıp kalmıştır, etrafındaki dünyayı izlemek ve ona katılmak arasında sıkışıp kalmıştır, arkadaşları ve ailesinin sorunlarının ortasında sıkışıp kalmıştır. güzel müzikleri vardır.

ı origins(bilimkurgu-dram)
moleküler biyoloji alanında çalışan bir adamla onun partnerinin laboratuvarlarında toplumu değiştirecek bir buluşa imzalarını atmaya çalışmalarını anlatacak ve görünüşe göre dinle bilimi karşı karşıya getirecek. hayatımda benzeri bir film izlemedim gerçekten çok çok iyi bir film.

chappie (aksiyon-bilimkurgu)
güney afrika'nın johannesburg şehrinde geçen hikayenin başkarakteri chappie isminde üstün zekaya sahip bir insan, hatta bir robot! doğumu sırasında iki düzenbaz suçlu tarafından kaçırılan chappie, tuhaf aile tarafından evlatlık edinilir. doğumuyla birlikte kendine bahşedilen yeteneği ise hayatı boyunca başına türlü belalar açacak cinstendir.

django(zincirsiz) (macera, dram, western)
amerikan iç savaşı’dan 2 sene öncesinde, güney bölgesinde geçen film köle django’nun alman asıllı ödül avcısı dr. king schultz ile yolunun kesişmesiyle başlıyor. django, eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isteyen schultz ile anlaşmaya varır ve özgürlüğü karşısında brittle kardeşleri kendisine getirme sözü verir. görev başarıyla tamamlanır ama ikilinin yolları ayrılmaz schultz ve django beraber güney’in en çok aranan suçlularının peşine düşerler. tarantino filmidir belirteyim.

the prestige ( dram, gizem, gerilim)
viktorya devri'nde iki sahne sihirbazı, giderek şiddetlenen bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir susuzluğa dönüşen güçlü bir rekabete girişiyorlar. bu iki görkemli adamın cüreti tutkuya, şovmenliği bilime ve hırsı dostluğa kırdırmalarının sonuçları tehlikeli, ölümcül ve hileli oluyor.

the theory of everything (biyografi, dram, romantik)
tarihin büyük isimlerinden olan fizikçi ve teorisyen stephen hawking'in hayatından kesitleri ele alıyor. eddie redmayne stephen hawking'i canlandırıyor ve bence çok çok iyi bir oyunculuk sergiliyor.

the purge (aksiyon, korku, gerilim)
cezaya çarptırılan suçluların sayısı kontrol altına alınamamakta, bu nedenle de hapishaneler kapasitelerinin bir hayli üzerinde sayıda suçluyu barındırmaktadır. bu soruna çözüm olabilecek son çare ise son derece ilginçtir.
bir suç işlendikten sonraki 12 saat boyunca suçlu ne yakalanacak ne de cezalandırılacaktır. polise başvurulmayacak, hastanelerden de yardım istenmeyecektir. bu 12 saat boyunca suçlular, bir şekilde suçtan etkilenen insanlar ya da sıradan vatandaşlar tarafından cezalandırılacaktır. james ve mary o geceyi tamamen güvenlikli evlerinde geçirmeyi planlarken, merhamet dolu kızları sokakta savunmasız bir adamı eve alır ve ailenin başına çok büyük bela açar... işler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır...

the purge: anarchy (aksiyon, korku, gerilim)
the purge'nin ikinci filmidir.zach gilford ve onun kız arkadaşı, yıllık arınma gecesi'ne çok az kalmışken hedeflerine doğru acele ile gitmektedirler. ama ne olduysa arabaları arızalanır ve arınma gecesi'nde sokaklarda kapana kısılırlar.

devamı vol 2 olarak gelecektir. umarım tavsiye filmlerimi beğenirsiniz
 • 1
  shewolf 4 ay önce
  korku dabbe olaydı :)
  0
  filozofunsakali 4 ay önce
  ben pek öyle incli cinli filmleri sevmiyorum etkilendiğimden dolayı ama izliyorum :d bir daha ki vol2-ye eklerim :d
  0
  oschemat 4 ay önce
  türk yapımı olupta içinde cin olmayan bir korku filmi biliyor musun puvo.
  tek o var başka bir şey yok bizde.
  0
  filozofunsakali 4 ay önce
  oda doğru :d
  1
  hellomyfriend 4 ay önce
  kara büyü diye bir korku filmi izlediğimde kusmustum gerilim olarak eklenmelidir
  0
  filozofunsakali 4 ay önce
  vol2-de ekleyeceğim
 • 0
  abikafandakurbagavar 2 ay önce
  bir sırp filmini izlemedin mi?
  0
  filozofunsakali 2 ay önce
  pek bir rahatsız ediyor insanı izlerken o yüzden yazmadım :d
  1
  abikafandakurbagavar 2 ay önce
  bilmiyorum belki sorun bendedir. ben hiç rahatsız olmuyorum bu tarz filmlerden 😂


 • karışık

  Karışık

  23 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  ilteris
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...